Currency Converter:

Lot: 1

Current Price: 1 TL Starting Bid: 1 TL Estimated: 1500-2000 TL Losing Winning

ÇOBANIL ŞİİRLER Oktay Rifat

Şiir. Oktay Rifat. İmzalı ve ithaflı, ilk baskı. Koza yayınları, 1976. İki şiirde yazarın el yazısıyla düzeltmeleri mevcuttur. 119 sayfa. Eksik, yırtık, leke bulunmuyor. İyi durumda. Çok Nadir.

#garip, #şiir, #şair, #türk şiiri, #orhan veli, #melih cevdet anday, #nadir

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • ÇOBANIL ŞİİRLER Oktay Rifat-Şiir. Oktay Rifat. İmzalı ve ithaflı, ilk baskı. Koza yayınları, 1976. İki şiirde yazarın el yazısıyla düzeltmeleri mevcuttur. 119 sayfa. Eksik, yırtık, leke bulunmuyor. İyi durumda. Çok Nadir.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  ÇOBANIL ŞİİRLER Oktay Rifat-Şiir. Oktay Rifat. İmzalı ve ithaflı, ilk baskı. Koza yayınları, 1976. İki şiirde yazarın el yazısıyla düzeltmeleri mevcuttur. 119 sayfa. Eksik, yırtık, leke bulunmuyor. İyi durumda. Çok Nadir.

  TLSold
 • TERCÜME-İ MUKADDİME-İ İBN-İ HALDUN Bulak (Kahire) 1274 (1858) İlk Türkçe (Osmanlıca) Baskı (Büyük Boy Tam Metin)-Mukaddime, İbn-i Haldun, Pirizade Mehmed Sahib Efendi, (Çev.)

İlk Türkçe (Osmanlı Türkçesi) çevirisinin ilk baskısıdır. Bulak , 1274 (1858) 

617 sayfa, 24,5x35 cm. Kondisyon: Kitabın cildinde yer yer eskime emareleri bulunmakla birlikte ciddi bir yırtık, ayrılma, leke yoktur. Sayfaları çok çok temiz durumdadır.

Aşağıdaki bilgiler TDV İslam Ansiklopedisinden alınmıştır:

“(…) Tercüme-i Mukaddime-i İbn Haldûn. İbn Haldûn’un eserini Türkçe’ye ilk defa Pîrîzâde çevirmeye başlamış, ancak eserin başından itibaren beşinci faslın sonuna kadar olan kısmını tercüme edebilmiştir. Pîrîzâde eserin girişinde tercümeye 1138 (1725) yılında başladığını ve beş yıllık süre sonunda ancak üçte ikisini çevirebildiğini, Rebîülevvel 1143’te (Eylül 1730) I. Mahmud’un isteği üzerine takdim ve dîbâcesinin tertip edildiğini belirtmektedir. Tercümenin ilk baskısı Mısır hidivinin isteğiyle Bulak’ta (Matbaa-i Âmire) büyük boy bir cilt olarak yapılmıştır (1274). Bu baskının girişinde (s. 4), Pîrîzâde’nin Muḳaddime’den altıncı fasılda fıkıhtan ferâizle ilgili kısmın yarısına kadarını çevirdiği ve bu faslın çevirisinin Ahkâm-ı Mısriyye Mazbata Odası Reisi Mehmed Rifat Efendi tarafından tamamlandığı bilgisi yer almaktadır. Bu baskıda ayrıca Muḳaddime’nin kalan kısmının Arapça metni de ilâve edilmiştir. 1275’te (1859) Bulak’ta yeniden yayımlanan eser aynı yıl İstanbul’da Takvimhâne-i Âmire’de iki cilt halinde basılmıştır. (…)”

  Lot No: 2

  Lot: 2

  TERCÜME-İ MUKADDİME-İ İBN-İ HALDUN Bulak (Kahire) 1274 (1858) İlk Türkçe (Osmanlıca) Baskı (Büyük Boy Tam Metin)-Mukaddime, İbn-i Haldun, Pirizade Mehmed Sahib Efendi, (Çev.) İlk Türkçe (Osmanlı Türkçesi) çevirisinin ilk baskısıdır. Bulak , 1274 (1858) 617 sayfa, 24,5x35 cm. Kondisyon: Kitabın cildinde yer yer eskime emareleri bulunmakla birlikte ciddi bir yırtık, ayrılma, leke yoktur. Sayfaları çok çok temiz durumdadır. Aşağıdaki bilgiler TDV İslam Ansiklopedisinden alınmıştır: “(…) Tercüme-i Mukaddime-i İbn Haldûn. İbn Haldûn’un eserini Türkçe’ye ilk defa Pîrîzâde çevirmeye başlamış, ancak eserin başından itibaren beşinci faslın sonuna kadar olan kısmını tercüme edebilmiştir. Pîrîzâde eserin girişinde tercümeye 1138 (1725) yılında başladığını ve beş yıllık süre sonunda ancak üçte ikisini çevirebildiğini, Rebîülevvel 1143’te (Eylül 1730) I. Mahmud’un isteği üzerine takdim ve dîbâcesinin tertip edildiğini belirtmektedir. Tercümenin ilk baskısı Mısır hidivinin isteğiyle Bulak’ta (Matbaa-i Âmire) büyük boy bir cilt olarak yapılmıştır (1274). Bu baskının girişinde (s. 4), Pîrîzâde’nin Muḳaddime’den altıncı fasılda fıkıhtan ferâizle ilgili kısmın yarısına kadarını çevirdiği ve bu faslın çevirisinin Ahkâm-ı Mısriyye Mazbata Odası Reisi Mehmed Rifat Efendi tarafından tamamlandığı bilgisi yer almaktadır. Bu baskıda ayrıca Muḳaddime’nin kalan kısmının Arapça metni de ilâve edilmiştir. 1275’te (1859) Bulak’ta yeniden yayımlanan eser aynı yıl İstanbul’da Takvimhâne-i Âmire’de iki cilt halinde basılmıştır. (…)”

  TLSold
 • Ladino EL TIEMPO Dergisi Yıl: 1928 No:91 (Nadir)-David Fresco tarafından İstanbul'da yönetilip yayınlanan, Osmanlıca logotype'lı, döneme ait pek çok haber, makale, reklam içeren İbranice [Ladino] dergi. 2 forma, 8 sayfa. 27x37 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda, ciltten çıkma.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Ladino EL TIEMPO Dergisi Yıl: 1928 No:91 (Nadir)-David Fresco tarafından İstanbul'da yönetilip yayınlanan, Osmanlıca logotype'lı, döneme ait pek çok haber, makale, reklam içeren İbranice [Ladino] dergi. 2 forma, 8 sayfa. 27x37 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda, ciltten çıkma.

  TLSold
 • PAPİRÜS Dergisi 1966-70 Tarihleri Arası 46 Sayı (TAM TAKIM)-Cemal Süreya tarafından yayınlanan, İkinci Yeni'nin hafıza defteri olan nadir dergi. Edebi yönü yanında tarihi/belgesel yanı ile de her kütüphaneye değer katacak derli toplu, nadir bir kaynak. Pek çoğunun sayfası açılmamış, kapaklarda kimi belli belirsiz yıpranma izleri mevcut. Lütfen detaylı fotoğrafları dikkatle inceleyiniz. 46. son sayı 46-47 numaralı tek ciltte çift sayıdır.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  PAPİRÜS Dergisi 1966-70 Tarihleri Arası 46 Sayı (TAM TAKIM)-Cemal Süreya tarafından yayınlanan, İkinci Yeni'nin hafıza defteri olan nadir dergi. Edebi yönü yanında tarihi/belgesel yanı ile de her kütüphaneye değer katacak derli toplu, nadir bir kaynak. Pek çoğunun sayfası açılmamış, kapaklarda kimi belli belirsiz yıpranma izleri mevcut. Lütfen detaylı fotoğrafları dikkatle inceleyiniz. 46. son sayı 46-47 numaralı tek ciltte çift sayıdır.

  TLSold
 • HARP OKULU SUBAY MUHTIRASI 1950'ler (Nadir)-Askeri anlamda neredeyse her konuda (kuram, teknik ve yöntem, araç bilgisi, tarih, vb.) bilgi veren, 1950'li yıllarda -az sayıda- hazırlanıp kullanılan Subay Muhtırası (Askeri Dersler)'in, günümüze ulaşabilmiş güzel ve temiz bir örneği. Çok sayıda geniş kapsamlı askerlik tarihine ait bilgi, kroki ve harita, askeri araç gerecin tanıtımı ve kullanım bilgisi yanında, içeriği en temelinden en geneline sayısız ayrıntıyı derli toplu bir yöntemle, yine bir arada içeriyor. Albüm yöntemiyle ciltlenmiş, yüzlerce sayfadan oluşan muhtıra tarihsiz, fakat kimi yerlerde 1950'li tarihler mevcut. 1950-60'lı yıllarda kullanılmış. Ölçüler: 14,5x18,5 cm

  Lot No: 5

  Lot: 5

  HARP OKULU SUBAY MUHTIRASI 1950'ler (Nadir)-Askeri anlamda neredeyse her konuda (kuram, teknik ve yöntem, araç bilgisi, tarih, vb.) bilgi veren, 1950'li yıllarda -az sayıda- hazırlanıp kullanılan Subay Muhtırası (Askeri Dersler)'in, günümüze ulaşabilmiş güzel ve temiz bir örneği. Çok sayıda geniş kapsamlı askerlik tarihine ait bilgi, kroki ve harita, askeri araç gerecin tanıtımı ve kullanım bilgisi yanında, içeriği en temelinden en geneline sayısız ayrıntıyı derli toplu bir yöntemle, yine bir arada içeriyor. Albüm yöntemiyle ciltlenmiş, yüzlerce sayfadan oluşan muhtıra tarihsiz, fakat kimi yerlerde 1950'li tarihler mevcut. 1950-60'lı yıllarda kullanılmış. Ölçüler: 14,5x18,5 cm

  TLSold
 • AY BÜYÜRKEN UYUYAMAM İmzalı-Öyküler. Necati Cumalı, İmzalı ve İthaflı. 1995 Çağdaş Yayınları. 256 sayfa. Çok iyi durumda.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  AY BÜYÜRKEN UYUYAMAM İmzalı-Öyküler. Necati Cumalı, İmzalı ve İthaflı. 1995 Çağdaş Yayınları. 256 sayfa. Çok iyi durumda.

  TLSold
 • TÜRK SANATI TARİHİ Prof. Dr. Celal Esad ARSEVEN İmzalı-Meşhur ansiklopedinin ilk üç fasikülü. İlk fasikülde Osmanlı-Cumhuriyet dönemlerinin önde gelen sanatçı, hoca ve entelektüellerinden biri olan Celal Esad Arseven hocadan imza ve ithaf bulunuyor. Açılmamış fasiküller 80'er sayfadır. Ölçü: 24.5x34.5 cm.) Kondisyon: İyi durumda; açılmamış sayfalar temiz durumda. Fasikül kapaklarında ayrılma ve minik yırtıklar mevcuttur, tamir ister.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  TÜRK SANATI TARİHİ Prof. Dr. Celal Esad ARSEVEN İmzalı-Meşhur ansiklopedinin ilk üç fasikülü. İlk fasikülde Osmanlı-Cumhuriyet dönemlerinin önde gelen sanatçı, hoca ve entelektüellerinden biri olan Celal Esad Arseven hocadan imza ve ithaf bulunuyor. Açılmamış fasiküller 80'er sayfadır. Ölçü: 24.5x34.5 cm.) Kondisyon: İyi durumda; açılmamış sayfalar temiz durumda. Fasikül kapaklarında ayrılma ve minik yırtıklar mevcuttur, tamir ister.

  TLSold
 • İSTANBUL'U GEZİYORUM GÖZLERİM AÇIK İmzalı-Haldun Hürel (3 Hürel / Hür-el müzik grubundan) İthaflı ve imzalı. Kapı yayınları, 2015. 896 sayfa. Ölçüler:13,5x23 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  İSTANBUL'U GEZİYORUM GÖZLERİM AÇIK İmzalı-Haldun Hürel (3 Hürel / Hür-el müzik grubundan) İthaflı ve imzalı. Kapı yayınları, 2015. 896 sayfa. Ölçüler:13,5x23 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • CARNAVAL NOIR Metin Arditi-İmzalı, ithaflı. Bernard Grasset, Paris 2018. Şömizli, karton kapaklı. 399 sayfa. 14x20,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  CARNAVAL NOIR Metin Arditi-İmzalı, ithaflı. Bernard Grasset, Paris 2018. Şömizli, karton kapaklı. 399 sayfa. 14x20,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • OĞLAN MI KIZ MI? (1948) Ord. Prof. Dr. Samuel AYSOY-Ord. Prof. Dr. Samuel AYSOY'dan imzalı ve ithaflı. "Arzuya göre oğlan veya kız anası olmak için ne yapmalı?" sorusuyla başlayan kitapta yazar, mesleki deneyimini, önerileriyle paylaşıyor. 214 sayfa. Kondisyon: Kitap genel olarak, eksiksiz ve temiz, çok iyi durumda. Kapakta ise görünen lekeler bulunmaktadır.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  OĞLAN MI KIZ MI? (1948) Ord. Prof. Dr. Samuel AYSOY-Ord. Prof. Dr. Samuel AYSOY'dan imzalı ve ithaflı. "Arzuya göre oğlan veya kız anası olmak için ne yapmalı?" sorusuyla başlayan kitapta yazar, mesleki deneyimini, önerileriyle paylaşıyor. 214 sayfa. Kondisyon: Kitap genel olarak, eksiksiz ve temiz, çok iyi durumda. Kapakta ise görünen lekeler bulunmaktadır.

  TLSold
 • FEU DANS LE SANG Habib Gerez-İmzalı, ithaflı. Fransızca şiirler. Tiryaki, İstanbul 2000, karton kapaklı. 448 sayfa. 14x19,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  FEU DANS LE SANG Habib Gerez-İmzalı, ithaflı. Fransızca şiirler. Tiryaki, İstanbul 2000, karton kapaklı. 448 sayfa. 14x19,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • GERÇEK ve YALANCI DÜNYA-Burhan Arif Ongun. Yörük Matbaası, İstanbul 1978. Yazarın Osmanlı/Cumhuriyet dönemi anılarını ve düşüncelerini bir araya getiren imzalı kitabı. 120 sayfa (Son 10 sayfası reklamdır). Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  GERÇEK ve YALANCI DÜNYA-Burhan Arif Ongun. Yörük Matbaası, İstanbul 1978. Yazarın Osmanlı/Cumhuriyet dönemi anılarını ve düşüncelerini bir araya getiren imzalı kitabı. 120 sayfa (Son 10 sayfası reklamdır). Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • HÜSEYİN AVNİ DEDE İçin 30.000 imza-İstanbul'un İmgesi, Beyazıt'ın Simgesi Hüseyin Avni Dede İçin 30.000 imza. Yerinden yurdundan edilip sürgüne gönderilen Hüseyin Avni Dede için açılan imza defterinde, imzalayanların kısa yorumlarını da içeren seçki, Dede tarafından imzalı ve ithaflı. 160 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  HÜSEYİN AVNİ DEDE İçin 30.000 imza-İstanbul'un İmgesi, Beyazıt'ın Simgesi Hüseyin Avni Dede İçin 30.000 imza. Yerinden yurdundan edilip sürgüne gönderilen Hüseyin Avni Dede için açılan imza defterinde, imzalayanların kısa yorumlarını da içeren seçki, Dede tarafından imzalı ve ithaflı. 160 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • EFLATUN YILDIZLAR YAĞIYORDU Şiirler ve Yazılar-İsmail Yaltırık. 1974, kendi yayını. 1980'de Kadıköy'de Mecdi Tanrıkorur'a ithaflı ve imzalı. 66 sayfa, iyi durumda.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  EFLATUN YILDIZLAR YAĞIYORDU Şiirler ve Yazılar-İsmail Yaltırık. 1974, kendi yayını. 1980'de Kadıköy'de Mecdi Tanrıkorur'a ithaflı ve imzalı. 66 sayfa, iyi durumda.

  TLSold
 • KÜÇÜK PRENS-Üç Boyutlu (Pop Up) özel baskı kitap. Yazarın özgün resimleriyle ve tam metin olarak hazırlanan Küçük Prens’in üç boyutlu büyük boy baskısı. Çok nadir.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  KÜÇÜK PRENS-Üç Boyutlu (Pop Up) özel baskı kitap. Yazarın özgün resimleriyle ve tam metin olarak hazırlanan Küçük Prens’in üç boyutlu büyük boy baskısı. Çok nadir.

  TLSold
 • PİYANİSTİN KİTABI Mithat Fenmen (1947)-Devlet Konservatuarı Müzik Öğretmeni Mithat Fenmen tarafından hazırlanan, oldukça nadir kitap, teknik kavramlar, tanım, tarihi bilgi ve fazlasını içerir. Basım Yılı: 1947, 248 sf. + 1 şema. Kondisyon: İyi durumda, kapakta hafif lekeler mevcut.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  PİYANİSTİN KİTABI Mithat Fenmen (1947)-Devlet Konservatuarı Müzik Öğretmeni Mithat Fenmen tarafından hazırlanan, oldukça nadir kitap, teknik kavramlar, tanım, tarihi bilgi ve fazlasını içerir. Basım Yılı: 1947, 248 sf. + 1 şema. Kondisyon: İyi durumda, kapakta hafif lekeler mevcut.

  TLSold
 • SAMSOUN, Passé - Présent - Avenir SAMSUN (1934)-R. Vadala. Librairie Orientaliste Paul Geuthner, 1934. (Pays et Cites d'Orient II). Çok sayıda siyah-beyaz fotoğraf içerir. Sayfaları açılmamıştır. 137 sayfa. Ölçüler:16,5x25,5 cm. Karton kapaklı. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  SAMSOUN, Passé - Présent - Avenir SAMSUN (1934)-R. Vadala. Librairie Orientaliste Paul Geuthner, 1934. (Pays et Cites d'Orient II). Çok sayıda siyah-beyaz fotoğraf içerir. Sayfaları açılmamıştır. 137 sayfa. Ölçüler:16,5x25,5 cm. Karton kapaklı. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • SOLUKSUZ ZAMAN-George Orwell. Armoni, 1991 (1000 adet basılmıştır). Ölçüler: 13x19 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  SOLUKSUZ ZAMAN-George Orwell. Armoni, 1991 (1000 adet basılmıştır). Ölçüler: 13x19 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • GECEYARISI NOTLARI-Melisa Gürpınar. Sanat Edebiyat '81 Yayınları, 1981. 126 sayfa, Ölçüler: 13,5x19 cm. Kondisyon: İyi durumda. Ön kapakta altta belli belirsiz küçük bir su lekesi.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  GECEYARISI NOTLARI-Melisa Gürpınar. Sanat Edebiyat '81 Yayınları, 1981. 126 sayfa, Ölçüler: 13,5x19 cm. Kondisyon: İyi durumda. Ön kapakta altta belli belirsiz küçük bir su lekesi.

  TLSold
 • TO GO TO (İngilizce Özdemir Asaf Şiirleri) İlk Baskı (1964)-Çev. Yıldız Moran, 1964. Sanat Basımevi. 69 sayfa. Karton kapaklı. Ölçüler: 14x20,5 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  TO GO TO (İngilizce Özdemir Asaf Şiirleri) İlk Baskı (1964)-Çev. Yıldız Moran, 1964. Sanat Basımevi. 69 sayfa. Karton kapaklı. Ölçüler: 14x20,5 cm.

  TLSold
 • YOLDA İlk Türkçe Baskı-Jack Kerouac, Kıyı, 1993. Çev. Güzin Özkan, Ferruh Armutçuoğlu. 283 sayfa. Çok iyi durumda. Nadir.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  YOLDA İlk Türkçe Baskı-Jack Kerouac, Kıyı, 1993. Çev. Güzin Özkan, Ferruh Armutçuoğlu. 283 sayfa. Çok iyi durumda. Nadir.

  TLSold
 • ACIYA KURŞUN GEÇMEZ (1976)-Hüseyin Avni Dede, Bayraktar Yayınevi, 1976. 49 sayfa. Çok iyi durumda.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  ACIYA KURŞUN GEÇMEZ (1976)-Hüseyin Avni Dede, Bayraktar Yayınevi, 1976. 49 sayfa. Çok iyi durumda.

  TLSold
 • ÇAKIRCALI EFE (1972)-Yaşar Kemal. Hatıra/Belgesel.. Ararat 1972. 224 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Kapak ve ilk sayfada hafi oksitlenme mevcut.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  ÇAKIRCALI EFE (1972)-Yaşar Kemal. Hatıra/Belgesel.. Ararat 1972. 224 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Kapak ve ilk sayfada hafi oksitlenme mevcut.

  TLSold
 • NEREDE O ESKİ USTURALAR-Rıfat Ilgaz. Mizah öyküleri. Tan Gazetesi ve Matbaası 1962. 96 sayfa. Ölçüler: 14x20 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  NEREDE O ESKİ USTURALAR-Rıfat Ilgaz. Mizah öyküleri. Tan Gazetesi ve Matbaası 1962. 96 sayfa. Ölçüler: 14x20 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • OYUNCU-Erhan Bener. Hür yayın, 1981. 437 sayfa. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 25

  Lot: 25

  OYUNCU-Erhan Bener. Hür yayın, 1981. 437 sayfa. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • Abdülbaki Gölpınarlı KURAN-I KERİM, TERCÜME VE TEFSİR (2 Cilt) 1955-Remzi Kitabevi, 1955. Sert kapaklı, bez cildinde. Kondisyon: Çok iyi

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Abdülbaki Gölpınarlı KURAN-I KERİM, TERCÜME VE TEFSİR (2 Cilt) 1955-Remzi Kitabevi, 1955. Sert kapaklı, bez cildinde. Kondisyon: Çok iyi

  TLSold
 • FOLKLOR ve EDEBİYAT (1. Cilt)-Pertev Naili Boratav, Arkadaş Basımevi, 1939. 317 sayfa. İyi durumda, arka kapaksız. Nadir.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  FOLKLOR ve EDEBİYAT (1. Cilt)-Pertev Naili Boratav, Arkadaş Basımevi, 1939. 317 sayfa. İyi durumda, arka kapaksız. Nadir.

  TLSold
 • A USELESS MAN - Sait Faik-Selected Stories. Archipelago Books, New York, 2014. 240 sayfa. Çok iyi durumda. Nadir.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  A USELESS MAN - Sait Faik-Selected Stories. Archipelago Books, New York, 2014. 240 sayfa. Çok iyi durumda. Nadir.

  TLSold
 • KAPİTALSİZ KAPİTALİSTLER-Harun Karadeniz. İstanbul 1968. Kitapçık, Oturum Yayınları. 40 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  KAPİTALSİZ KAPİTALİSTLER-Harun Karadeniz. İstanbul 1968. Kitapçık, Oturum Yayınları. 40 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • CAUCHEMAR? Roman DES TEMPS HAMIDIENS. Pera 1911-Djelal Noury (Celal Nuri [İleri]) - Pera, 1911, Editions du Jeune Turc II. Abdülhamit dönemini anlatan roman. Sayfaları açılmamış, kapakta yıpranma ve oksitlenme mevcut. Eksiksiz, sağlam durumda. Karton kapak. 252 sayfa. 12,5x19 cm. Nadir.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  CAUCHEMAR? Roman DES TEMPS HAMIDIENS. Pera 1911-Djelal Noury (Celal Nuri [İleri]) - Pera, 1911, Editions du Jeune Turc II. Abdülhamit dönemini anlatan roman. Sayfaları açılmamış, kapakta yıpranma ve oksitlenme mevcut. Eksiksiz, sağlam durumda. Karton kapak. 252 sayfa. 12,5x19 cm. Nadir.

  TLSold
 • Yaşar Kemal THE WIND FROM THE PLAIN Ortadirek (İngilizce İlk Baskı)-The Wind From The Plain. Yaşar Kemal. Collins Harvill, Londra 1963. 286 sayfa. 14x21 cm. Bez ciltli ve şömizli (nadiren şömizli bulunur). Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Yaşar Kemal THE WIND FROM THE PLAIN Ortadirek (İngilizce İlk Baskı)-The Wind From The Plain. Yaşar Kemal. Collins Harvill, Londra 1963. 286 sayfa. 14x21 cm. Bez ciltli ve şömizli (nadiren şömizli bulunur). Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • HİROŞİMA Fazıl Hüsnü Dağlarca 1970-Atom Bombasının 25. yılı için çıkan kitap, Dağlarca'nın Türkçe, Fransızca ve İngilizce şiirlerini içermektedir. Fransızca Çeviri: Tahsin Saraç İngilizce Çeviri: Talat Sait Halman ve Feyyaz Kayacan. 39 shf. 14x19 cm. Karton kapaklı. Kondisyon: İyi. Kapaktaki küçük yırtık tamirli, ikinci sayfada armağan eden kişi ithaflı imzası mevcuttur.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  HİROŞİMA Fazıl Hüsnü Dağlarca 1970-Atom Bombasının 25. yılı için çıkan kitap, Dağlarca'nın Türkçe, Fransızca ve İngilizce şiirlerini içermektedir. Fransızca Çeviri: Tahsin Saraç İngilizce Çeviri: Talat Sait Halman ve Feyyaz Kayacan. 39 shf. 14x19 cm. Karton kapaklı. Kondisyon: İyi. Kapaktaki küçük yırtık tamirli, ikinci sayfada armağan eden kişi ithaflı imzası mevcuttur.

  TLSold
 • ÇOBAN TÜRKÜLERİ (1929)-Vergilius. Çev. ?. 1929 Hamit Matbaası (Künyesi son sayfadadır). 13x17 cm. Sert kapaklı, bez ciltli. Yazarın yaşamı ve eserlerinin tanıtımı yanında, eserin kısım kısım açıklamalarına da yer verilmiştir. 310 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  ÇOBAN TÜRKÜLERİ (1929)-Vergilius. Çev. ?. 1929 Hamit Matbaası (Künyesi son sayfadadır). 13x17 cm. Sert kapaklı, bez ciltli. Yazarın yaşamı ve eserlerinin tanıtımı yanında, eserin kısım kısım açıklamalarına da yer verilmiştir. 310 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • MEVLEVİLİKTE RESİM, RESİMDE MEVLEVİLER (1957)-Şahabettin Uzluk. İş Bankası Kültür Yayını. 295 Sayfa (VII İçindekiler +165 s. Metin +112 s. Siyah beyaz resim, minyatür, hat, vb.) 17x24 cm. Karton kapaklı ve şömizli. Kondisyon: Hafif sararmalar dışında çok temiz durumda.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  MEVLEVİLİKTE RESİM, RESİMDE MEVLEVİLER (1957)-Şahabettin Uzluk. İş Bankası Kültür Yayını. 295 Sayfa (VII İçindekiler +165 s. Metin +112 s. Siyah beyaz resim, minyatür, hat, vb.) 17x24 cm. Karton kapaklı ve şömizli. Kondisyon: Hafif sararmalar dışında çok temiz durumda.

  TLSold
 • Aziz Nesin HANGİ PARTİ KAZANACAK 1957 (İlk Baskı)-Düşün Yayınevi Mizah Dizisi, 1957. 96 sayfa. Kağıt kapaklı, 13,5x20 cm. Kondisyon: Kapakta kısmi eskime ve minik yırtıklar mevcut. Lütfen fotoğrafları inceleyiniz.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Aziz Nesin HANGİ PARTİ KAZANACAK 1957 (İlk Baskı)-Düşün Yayınevi Mizah Dizisi, 1957. 96 sayfa. Kağıt kapaklı, 13,5x20 cm. Kondisyon: Kapakta kısmi eskime ve minik yırtıklar mevcut. Lütfen fotoğrafları inceleyiniz.

  TLSold
 • DENİZ MUHAREBELERİ 1893-1905 (1927)-Yazan: Fevzi (Kurtoğlu). 1927 Bahriye Matbaası. 5+296 sayfa + 49 adet resimli sayfa ve kroki içerir, 24x17 cm. Kondisyon: Kitap sayfaları eksiksiz ve tertemiz durumdadır. Bez cildi hafifçe yıpranmış durumdadır. Ön kapak yan kağıdı duruş ve görünüşüne halel getirmeden tamirle değiştirilmiştir.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  DENİZ MUHAREBELERİ 1893-1905 (1927)-Yazan: Fevzi (Kurtoğlu). 1927 Bahriye Matbaası. 5+296 sayfa + 49 adet resimli sayfa ve kroki içerir, 24x17 cm. Kondisyon: Kitap sayfaları eksiksiz ve tertemiz durumdadır. Bez cildi hafifçe yıpranmış durumdadır. Ön kapak yan kağıdı duruş ve görünüşüne halel getirmeden tamirle değiştirilmiştir.

  TLSold
 • Osmanlıca TARİH-İ BAHRİ SAHİFELERİ 1. Cilt (İkinci Cildi Basılmamıştır) 1913-Ali Haydar Emir, ilk baskı, 1331 (1913) İstanbul, Bahriye Matbaası, 20+356 sayfa, 16x24 cm. ÖZEGE: 19770, 1 Planş, 1 Harita (Navarin). 2. cildi basılmamıştır. Künye sayfası ilk 20 sayfadan (indeks/içindekiler ve mukaddime sayfaları) sonra, 21. sayfadadır. Kitap içi çok temiz kondisyondadır, sayfalar eksiksiz ve temizdir. Bez cildi yıpranmış, haliyle yenilenmek ister.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Osmanlıca TARİH-İ BAHRİ SAHİFELERİ 1. Cilt (İkinci Cildi Basılmamıştır) 1913-Ali Haydar Emir, ilk baskı, 1331 (1913) İstanbul, Bahriye Matbaası, 20+356 sayfa, 16x24 cm. ÖZEGE: 19770, 1 Planş, 1 Harita (Navarin). 2. cildi basılmamıştır. Künye sayfası ilk 20 sayfadan (indeks/içindekiler ve mukaddime sayfaları) sonra, 21. sayfadadır. Kitap içi çok temiz kondisyondadır, sayfalar eksiksiz ve temizdir. Bez cildi yıpranmış, haliyle yenilenmek ister.

  TLSold
 • TESAVİR-İ RİCAL Tarhuncu Ahmet Paşa (1913)-Ahmet Refik, İlk baskı, 1331 (1913), Kitaphane-i Askeri, İstanbul. 139 sayfa. 12,5x18 cm.
Tesavir-i Rical isimli bu tarih kitabında yazar Osmanlı İmparatorluğu'nda ilk bütçeyi hazırlayan IV. Mehmet dönemi sadrazamı Tarhuncu Ahmet Paşa, yine aynı dönemde sadrazamlık yapan İbşir Paşa, III. Ahmed ve I. Mahmud dönemlerinin ilginç kişiliği Kont Bonneval -yahut bizde bilinen ismiyle Humbaracıbaşı Ahmet Paşa-'nın kişilikleri, yaptıkları ve elbette o dönemlerdeki Osmanlı yönetim anlayışını güzel bir dille anlatmıştır.
Döneminin bez cildinde.
NADİR

  Lot No: 38

  Lot: 38

  TESAVİR-İ RİCAL Tarhuncu Ahmet Paşa (1913)-Ahmet Refik, İlk baskı, 1331 (1913), Kitaphane-i Askeri, İstanbul. 139 sayfa. 12,5x18 cm. Tesavir-i Rical isimli bu tarih kitabında yazar Osmanlı İmparatorluğu'nda ilk bütçeyi hazırlayan IV. Mehmet dönemi sadrazamı Tarhuncu Ahmet Paşa, yine aynı dönemde sadrazamlık yapan İbşir Paşa, III. Ahmed ve I. Mahmud dönemlerinin ilginç kişiliği Kont Bonneval -yahut bizde bilinen ismiyle Humbaracıbaşı Ahmet Paşa-'nın kişilikleri, yaptıkları ve elbette o dönemlerdeki Osmanlı yönetim anlayışını güzel bir dille anlatmıştır. Döneminin bez cildinde. NADİR

  TLSold
 • Ernest Mamboury İSTANBUL REHBERİ SEYYAHİN (1925)-Ritso ve Mahdumu, İstanbul 1925. Ölçüler: 12,5x18 cm. 558 sayfa. İstanbul aşığı Manburi'nin (Ernest Mamboury) uzun yıllar süren emeğinin bir ürünü olan rehber. Bolca faydalı bilgi, çizim, resim, kroki içerir. Kondisyon: İyi durumda, eksik yırtık sayfası yoktur. Kayıp kapağı sonradan imal edilmiştir. Surları gösteren krokinin yarısı yoktur. Meşhur haritası eksiksiz olarak mevcuttur.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Ernest Mamboury İSTANBUL REHBERİ SEYYAHİN (1925)-Ritso ve Mahdumu, İstanbul 1925. Ölçüler: 12,5x18 cm. 558 sayfa. İstanbul aşığı Manburi'nin (Ernest Mamboury) uzun yıllar süren emeğinin bir ürünü olan rehber. Bolca faydalı bilgi, çizim, resim, kroki içerir. Kondisyon: İyi durumda, eksik yırtık sayfası yoktur. Kayıp kapağı sonradan imal edilmiştir. Surları gösteren krokinin yarısı yoktur. Meşhur haritası eksiksiz olarak mevcuttur.

  TLSold
 • MUHTASAR USUL-Ü FARSİ-46 sayfa kitapçık, ölçüler: 19x14 cm. 1314 (1898) Galatasaray Lisesi (Mekteb-i Sultani) Farsça edebiyat öğretmeni Fevzi Bey tarafından hazırlanmıştır. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  MUHTASAR USUL-Ü FARSİ-46 sayfa kitapçık, ölçüler: 19x14 cm. 1314 (1898) Galatasaray Lisesi (Mekteb-i Sultani) Farsça edebiyat öğretmeni Fevzi Bey tarafından hazırlanmıştır. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Osmanlıca TENASÜL (1309/1891)-Besim Ömer [Akalın]., Mahmud Bey Matbaası, H. 1309 (1891), 171 sayfa. Sayfa eksiksiz, genel olarak temiz durumda. Sayfa kenarlarında küçük yırtıklar mevcut.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Osmanlıca TENASÜL (1309/1891)-Besim Ömer [Akalın]., Mahmud Bey Matbaası, H. 1309 (1891), 171 sayfa. Sayfa eksiksiz, genel olarak temiz durumda. Sayfa kenarlarında küçük yırtıklar mevcut.

  TLSold
 • OSMANLICA SÖZLÜK - Lûgât-ı Osmaniye-Şirket-i Sahafiye-i Osmaniye, 1318 (1900/1901), İstanbul. 816+30 Sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Deri cildinde. Kitap, görünen tek sayfalık ay yıldızlı künye sayfasında sonra (ilk sayfa) sözlük kısmına geçer, eksiği yoktur. Son sayfalara doğru üst köşede yırtık ve aşınmalar mevcuttur. Çok nadir.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  OSMANLICA SÖZLÜK - Lûgât-ı Osmaniye-Şirket-i Sahafiye-i Osmaniye, 1318 (1900/1901), İstanbul. 816+30 Sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Deri cildinde. Kitap, görünen tek sayfalık ay yıldızlı künye sayfasında sonra (ilk sayfa) sözlük kısmına geçer, eksiği yoktur. Son sayfalara doğru üst köşede yırtık ve aşınmalar mevcuttur. Çok nadir.

  TLSold
 • HAZA DİVAN-I HAZRETİ KUDDUSİ RAHMETULLAHİ ALEYH (1324) Taş Baskı Divan-Niğde, Bor'lu Kadiri Şeyhi Ahmed Kuddusi'ye ait divan. Mahmud Beg Matbaası, 1324. 218 sayfa, 17x24.5 cm. 1324 sene (1909). Kondisyon: Genel olarak temiz ve eksiksiz durumda. Ciltte hafif dağılma emareleri görülmekte, cilt ve sayfalar lekesiz, temiz.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  HAZA DİVAN-I HAZRETİ KUDDUSİ RAHMETULLAHİ ALEYH (1324) Taş Baskı Divan-Niğde, Bor'lu Kadiri Şeyhi Ahmed Kuddusi'ye ait divan. Mahmud Beg Matbaası, 1324. 218 sayfa, 17x24.5 cm. 1324 sene (1909). Kondisyon: Genel olarak temiz ve eksiksiz durumda. Ciltte hafif dağılma emareleri görülmekte, cilt ve sayfalar lekesiz, temiz.

  TLSold
 • KÜÇÜK ASYA 1340 Cilt: 2 -Anadolu uygarlıkları hakkında çok geniş bilgi sunan eserin 2. Cildidir. (Toplam 3 cilt.) Yazar: Charles Texier. Yayınlayan, TBMM Hükümeti Maarif Vekaleti, İstanbul, Matba-i Amire, 1339-40. 487+7 shf. S.b fotoğraflar. Kondisyon: Genel olarak çok iyi durumda, karton ciltte hafiif yıpranma, künye sayfasında kopma, ilk 1-2 sayfada minik yırtıklar mevcut. Lütfen fotoğraflara bakınız.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  KÜÇÜK ASYA 1340 Cilt: 2 -Anadolu uygarlıkları hakkında çok geniş bilgi sunan eserin 2. Cildidir. (Toplam 3 cilt.) Yazar: Charles Texier. Yayınlayan, TBMM Hükümeti Maarif Vekaleti, İstanbul, Matba-i Amire, 1339-40. 487+7 shf. S.b fotoğraflar. Kondisyon: Genel olarak çok iyi durumda, karton ciltte hafiif yıpranma, künye sayfasında kopma, ilk 1-2 sayfada minik yırtıklar mevcut. Lütfen fotoğraflara bakınız.

  TLSold
 • YENİ MECMUA Sayı: 27, 10 Kanunisani (Ocak) 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  YENİ MECMUA Sayı: 27, 10 Kanunisani (Ocak) 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  TLSold
 • YENİ MECMUA Sayı: 28, 17 Kanunisani 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  YENİ MECMUA Sayı: 28, 17 Kanunisani 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  TLSold
 • YENİ MECMUA Sayı: 29, 24 Kanunisani 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  YENİ MECMUA Sayı: 29, 24 Kanunisani 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  TLSold
 • YENİ MECMUA Sayı: 30, 31 Kanunisani 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  YENİ MECMUA Sayı: 30, 31 Kanunisani 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  TLSold
 • YENİ MECMUA Sayı: 31, 8 Şubat 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  YENİ MECMUA Sayı: 31, 8 Şubat 1918 Ziya Gökalp, İttihat ve Terakki-Türk Ocağı tarafından Ziya Gökalp öncülüğünde 1917-1918 yıllarında, "ilim, sanat ve ahlaka dair" başlığı yayınlanan ile Türkçü, milliyetçi dergi. İttihat ve Terakki'nin maddi ve kültürel desteği ile yayınlanan dergi 90 sayı kadar yayınlanmıştır. 20 sayfa. Ölçü: 23x30 cm. Kondisyon: İyi durumda, ciltten çıkmadır.

  TLSold
 • G. Puccini LA BOHEME Cumhuriyet Öncesi İstanbul Baskı Nota-Edition J.'D'Andria, Constantinople. 8 sayfa. Kondisyon: İyi

  Lot No: 50

  Lot: 50

  G. Puccini LA BOHEME Cumhuriyet Öncesi İstanbul Baskı Nota-Edition J.'D'Andria, Constantinople. 8 sayfa. Kondisyon: İyi

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 4-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 4 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 4-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 4 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 5-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 11 Nisan 1911 tarihli 5 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir. Arka sayfada kısmi hafif leke.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 5-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 11 Nisan 1911 tarihli 5 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir. Arka sayfada kısmi hafif leke.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 6-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 18 Nisan 1911 tarihli 6 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 6-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 18 Nisan 1911 tarihli 6 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 7-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 25 Nisan 1911 tarihli 7 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 7-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 25 Nisan 1911 tarihli 7 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 8 sayfa. Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 8-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 8 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 8-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 8 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 9-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 9 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 9-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 9 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 10-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 10 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 10-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Mayıs 1911 tarihli 10 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 11-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 23 Mayıs 1911 tarihli 11 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 11-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 23 Mayıs 1911 tarihli 11 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 12-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 30 Mayıs 1911 tarihli 12 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir. Kapakta hafif sararma.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 12-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 30 Mayıs 1911 tarihli 12 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir. Kapakta hafif sararma.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 13-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 2 Haziran 1911 tarihli 13 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Arka sayfada görünen küçük yırtık tamir ister, hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 13-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 2 Haziran 1911 tarihli 13 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Arka sayfada görünen küçük yırtık tamir ister, hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 14-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 13 Haziran 1911 tarihli 14 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Arka sayfada görünen küçük yırtık tamir ister, hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 14-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 13 Haziran 1911 tarihli 14 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon: Arka sayfada görünen küçük yırtık tamir ister, hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 15-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 20 Haziran 1911 tarihli 15 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 15-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 20 Haziran 1911 tarihli 15 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 16-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 27 Haziran 1911 tarihli 16 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 16-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 27 Haziran 1911 tarihli 16 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 18-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 10 Temmuz 1911 tarihli 18 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa. Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 18-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 10 Temmuz 1911 tarihli 18 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa. Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 20-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 25 Temmuz 1911 tarihli 20 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir. Sayfa 7/8'de çapraz 15 cm.'lik kesik mevcut, lakin feyz almaya mani değildir.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 20-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 25 Temmuz 1911 tarihli 20 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir. Sayfa 7/8'de çapraz 15 cm.'lik kesik mevcut, lakin feyz almaya mani değildir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 21-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 1 Ağustos 1911 tarihli 21 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 21-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 1 Ağustos 1911 tarihli 21 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 22-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 8 Ağustos 1911 tarihli 22 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 22-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 8 Ağustos 1911 tarihli 22 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 23-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 15 Ağustos 1911 tarihli 23 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 23-Ziya Gökalp tarafından çıkarılan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 15 Ağustos 1911 tarihli 23 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 24-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 22 Ağustos 1911 tarihli 24 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 24-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 22 Ağustos 1911 tarihli 24 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 25-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 29 Ağustos 1911 tarihli 25 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 25-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 29 Ağustos 1911 tarihli 25 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 26-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 5 Eylül 1911 tarihli 26 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 26-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 5 Eylül 1911 tarihli 26 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 27-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Eylül 1911 tarihli 27 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 27-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 12 Eylül 1911 tarihli 27 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 28-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 19 Eylül tarihli 28 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 28-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 19 Eylül tarihli 28 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 29-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 26 Eylül 1911 (1329) tarihli 29 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 29-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 26 Eylül 1911 (1329) tarihli 29 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 30-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 3 Teşrinievvel 1911 (1329) tarihli 30 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 30-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 3 Teşrinievvel 1911 (1329) tarihli 30 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Hafif yaşlanma izleri, ciltten çıkma. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 31-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 10 Teşrinievvel 1911 tarihli 31 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Belirgin yaşlanma izleri, ciltten çıkma, sırtı tamirli haliyle. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 31-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 10 Teşrinievvel 1911 tarihli 31 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Belirgin yaşlanma izleri, ciltten çıkma, sırtı tamirli haliyle. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 32-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 17 Teşrinievvel 1911 tarihli 32 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Belirgin yaşlanma izleri, ciltten çıkma, sırtı tamirli haliyle. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  ÇOCUK DÜNYASI Ziya Gökalp 1329 (1911) No: 32-Ziya Gökalp tarafından yayınlanan, İttihat ve Terakki Cemiyeti himaye ve desteği ile yayınlanan derginin 17 Teşrinievvel 1911 tarihli 32 no.'lu sayısı. Şiir, öykü ve makaleler içerir, yer yer çizim mevcuttur. 12 sayfa [8+(4)] Kondisyon:Belirgin yaşlanma izleri, ciltten çıkma, sırtı tamirli haliyle. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • İbranice TORAH (First Five Books of Moses, Pentateuch) 1951-Londra 1951 baskısı. 347 s. Bez ciltli. 13,5x21,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  İbranice TORAH (First Five Books of Moses, Pentateuch) 1951-Londra 1951 baskısı. 347 s. Bez ciltli. 13,5x21,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • İbranice GENESIS Yaratılış BERESHIT 1948-Londra 1948 baskısı. 350 s. Bez ciltli. 11,5x18,5 cm. Kondisyon: İyi durumda. Kapak iç sayfalarında eski sahibinin ismi ve kimden hediye alındığı (Ladino) notları düşülmüş.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  İbranice GENESIS Yaratılış BERESHIT 1948-Londra 1948 baskısı. 350 s. Bez ciltli. 11,5x18,5 cm. Kondisyon: İyi durumda. Kapak iç sayfalarında eski sahibinin ismi ve kimden hediye alındığı (Ladino) notları düşülmüş.

  TLSold
 • İbranice ŞİİR Kitabı 1950'ler İsrail-Dini ve Ulusal temalı şiirler içeren tahminen 1950'li yıllarda Gedera (İsrail) kentinde basılmış şiir kitabı. 57 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Sayfa üstlerinde kalemle işaretlemeler mevcut.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  İbranice ŞİİR Kitabı 1950'ler İsrail-Dini ve Ulusal temalı şiirler içeren tahminen 1950'li yıllarda Gedera (İsrail) kentinde basılmış şiir kitabı. 57 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Sayfa üstlerinde kalemle işaretlemeler mevcut.

  TLSold
 • İbranice FISIH HAGGADAH Hamursuz Bayramı Kitapçık 1922 Viyana-Öncelikle kitap kondisyonu yorgundur. Cildi dağınık, sayfalarda yırtıklar ve özellikle kapakta lekeler mevcut, haliyle. 64+12 sayfa. 12x19,5 cm. İnce karton kapaklı.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  İbranice FISIH HAGGADAH Hamursuz Bayramı Kitapçık 1922 Viyana-Öncelikle kitap kondisyonu yorgundur. Cildi dağınık, sayfalarda yırtıklar ve özellikle kapakta lekeler mevcut, haliyle. 64+12 sayfa. 12x19,5 cm. İnce karton kapaklı.

  TLSold
 • ERMENİCE Biyoloji/Zooloji KİTABI 1967-A. Aprahamyan Basımevi, 1967. Tek renk çizimler mevcuttur. 215 sayfa. Ölçüler: 13,5x19,5 cm. Kondisyon: Çok temiz durumda.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  ERMENİCE Biyoloji/Zooloji KİTABI 1967-A. Aprahamyan Basımevi, 1967. Tek renk çizimler mevcuttur. 215 sayfa. Ölçüler: 13,5x19,5 cm. Kondisyon: Çok temiz durumda.

  TLSold
 • KUR'AN-I KERİM 1330 (1911/12) HAFIZ MUHAMMED ve BURHANEDDİN-Kondisyon: Bez cildi yıpranmış haliyle, bakım ister. İlk ve son sayfa kenarlarında hafif yıpranmalar mevcuttur.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  KUR'AN-I KERİM 1330 (1911/12) HAFIZ MUHAMMED ve BURHANEDDİN-Kondisyon: Bez cildi yıpranmış haliyle, bakım ister. İlk ve son sayfa kenarlarında hafif yıpranmalar mevcuttur.

  TLSold
 • KUR'AN-I KERİM ve Açıklamalı Meali 1407 (1987) Medine-1987, Suudi Arabistan Krallığı, Cidde. Hazırlayanlar: Dr. Ali Özek Başkanlığında, Hayreddin Karaman, Ali Turgut, Mustafa Çağırıcı, vd. Medine-i Münevvere'de yeniden gözden geçirip neşre hazırlayan: Dr. Abdullah Mubeşşir Al-Terazi. Konu ve kavramlara göre indeksli ve fihristli. 650 sayfa. Kalın bez ciltli. 15x20 cm.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  KUR'AN-I KERİM ve Açıklamalı Meali 1407 (1987) Medine-1987, Suudi Arabistan Krallığı, Cidde. Hazırlayanlar: Dr. Ali Özek Başkanlığında, Hayreddin Karaman, Ali Turgut, Mustafa Çağırıcı, vd. Medine-i Münevvere'de yeniden gözden geçirip neşre hazırlayan: Dr. Abdullah Mubeşşir Al-Terazi. Konu ve kavramlara göre indeksli ve fihristli. 650 sayfa. Kalın bez ciltli. 15x20 cm.

  TLSold
 • MESNEVİ (Tek Cilt, Tam Metin)-Nazmen Tercüme eden Ahmet Metin Şahin. Kaynak Yayınları, İstanbul, 2008.1136 sayfa. 16.5x23.5 cm. Sert kapaklı yayıncının kumaş/bez cildinde. Kondisyon: Çok iyi durumda. "Bu kitabı tercüme eden Ahmet Metin Şahin hem şairdir hem de tasavvuf bilgisine vâkıftır. Daha evvel Mevlânâ âşığı İkbâl'in başta Câvitnâme olmak üzere birçok kitabını dilimize manzum olarak başarıyla çevirmiştir. Şair, bu defa da Mesnevi'yi kendi vezniyle tam olarak tercüme etti. Bu başarılı tercümesinden dolayı kendisini cândan kutlarım." (Şefik Can)

  Lot No: 85

  Lot: 85

  MESNEVİ (Tek Cilt, Tam Metin)-Nazmen Tercüme eden Ahmet Metin Şahin. Kaynak Yayınları, İstanbul, 2008.1136 sayfa. 16.5x23.5 cm. Sert kapaklı yayıncının kumaş/bez cildinde. Kondisyon: Çok iyi durumda. "Bu kitabı tercüme eden Ahmet Metin Şahin hem şairdir hem de tasavvuf bilgisine vâkıftır. Daha evvel Mevlânâ âşığı İkbâl'in başta Câvitnâme olmak üzere birçok kitabını dilimize manzum olarak başarıyla çevirmiştir. Şair, bu defa da Mesnevi'yi kendi vezniyle tam olarak tercüme etti. Bu başarılı tercümesinden dolayı kendisini cândan kutlarım." (Şefik Can)

  TLSold
 • OUEVRES DE FRANÇOİS COPPEE Poeses 1890-1905 (1907)-Ed Alphonse Lemerre Relié. Paris, 1907. Bez ciltli, 299 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda. Ciltte kısmi renk değişimleri mevcut.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  OUEVRES DE FRANÇOİS COPPEE Poeses 1890-1905 (1907)-Ed Alphonse Lemerre Relié. Paris, 1907. Bez ciltli, 299 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda. Ciltte kısmi renk değişimleri mevcut.

  TLSold
 • Verpfändetes Leben-Vicki Baum, Barcelona 1967. 190 sayfa. Ölçüler: 12x19 cm. Sert kapaklı. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Verpfändetes Leben-Vicki Baum, Barcelona 1967. 190 sayfa. Ölçüler: 12x19 cm. Sert kapaklı. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • YABANCI KELİMELER LUGATİ (1941)-Ali Haydar Taner. Arapça ve Farsçadan başka dilimize geçen yabancı kelimeleri izah ve bunların ekserisinin Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, İngilizce ve Almanca karşılıklarını gösterir. Kanaat Kitabevi, İstanbul, 1941. 640 sayfa. Kütüphane tasfiyesi kitap. Cep boy, 11x15 cm. Sert kapaklı, şömizli. Kondisyon: İyi durumda. İlk sayfada okunamayan bir damga mevcut.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  YABANCI KELİMELER LUGATİ (1941)-Ali Haydar Taner. Arapça ve Farsçadan başka dilimize geçen yabancı kelimeleri izah ve bunların ekserisinin Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, İngilizce ve Almanca karşılıklarını gösterir. Kanaat Kitabevi, İstanbul, 1941. 640 sayfa. Kütüphane tasfiyesi kitap. Cep boy, 11x15 cm. Sert kapaklı, şömizli. Kondisyon: İyi durumda. İlk sayfada okunamayan bir damga mevcut.

  TLSold
 • TÜRKÇE İNGİLİZCE YENİ LÛGAT (1942)-H. M. Thomson. 25.000 kelimeyi muhtevidir. Kanaat Kitabevi, 1942. 560 sayfa. Karton kapaklı, bez ciltli. 12,5x14,5 cm. Kondisyon: İyi durumda. İlk birkaç sayfada hafif oksitlenme mevcut.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  TÜRKÇE İNGİLİZCE YENİ LÛGAT (1942)-H. M. Thomson. 25.000 kelimeyi muhtevidir. Kanaat Kitabevi, 1942. 560 sayfa. Karton kapaklı, bez ciltli. 12,5x14,5 cm. Kondisyon: İyi durumda. İlk birkaç sayfada hafif oksitlenme mevcut.

  TLSold
 • Aziz Nesin ZÜBÜK Kağnı Gölgesindeki İt -Tekin Yayınevi, 1969-70? 342+7 sayfa. Karton kapaklı. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Aziz Nesin ZÜBÜK Kağnı Gölgesindeki İt -Tekin Yayınevi, 1969-70? 342+7 sayfa. Karton kapaklı. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Fransızcadan Türkçeye YENİ LUGAT (1958)-Reşad Nuri Darago. Kanaat Kitabevi, İstanbul 1958. 624 sayfa. 12x16.5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Fransızcadan Türkçeye YENİ LUGAT (1958)-Reşad Nuri Darago. Kanaat Kitabevi, İstanbul 1958. 624 sayfa. 12x16.5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • FRANSIZCA TÜRKÇE TALEBE SÖZLÜĞÜ (1958)-İstanbul, Ahmet Halit Yaşaroğlu Yayınevi, 1958. Küçük Boy. 9x12 cm. İyi durumda, ciltte hafif aşınma.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  FRANSIZCA TÜRKÇE TALEBE SÖZLÜĞÜ (1958)-İstanbul, Ahmet Halit Yaşaroğlu Yayınevi, 1958. Küçük Boy. 9x12 cm. İyi durumda, ciltte hafif aşınma.

  TLSold
 • HEDEF (Tiyatro Oyunu) 1934-Yunus Nüzhet. Milli Piyes, 1934. İzmit Halkevi Neşriyatı, 80 sayfa. 14x20 cm. İyi durumda. Ciltte aşınma ve lekeler mevcut.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  HEDEF (Tiyatro Oyunu) 1934-Yunus Nüzhet. Milli Piyes, 1934. İzmit Halkevi Neşriyatı, 80 sayfa. 14x20 cm. İyi durumda. Ciltte aşınma ve lekeler mevcut.

  TLSold
 • THE TOPKAPI SARAY MUSEUM, 50 MASTERPIECES-Tahsin Öz, Curator of Topkapı Saray Museum. İç sayfaları tertemiz kondisyonda, kapakta aşınma ve açılmalar mevcut. 32 (metin)+50 (siyah beyaz fotoğraf)+1 (Plan -28x32 cm.)

  Lot No: 94

  Lot: 94

  THE TOPKAPI SARAY MUSEUM, 50 MASTERPIECES-Tahsin Öz, Curator of Topkapı Saray Museum. İç sayfaları tertemiz kondisyonda, kapakta aşınma ve açılmalar mevcut. 32 (metin)+50 (siyah beyaz fotoğraf)+1 (Plan -28x32 cm.)

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Bayanlar ve Baylar (2. Kısım) No: 3-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (3) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  ABDÜLCANBAZ Bayanlar ve Baylar (2. Kısım) No: 3-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (3) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Bayanlar ve Baylar (3. Kitap) No: 4-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (4) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  ABDÜLCANBAZ Bayanlar ve Baylar (3. Kitap) No: 4-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (4) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Bir Köpeğin Anıları No: 6-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (6) 82 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Arka kapakta az miktarda su lekesi, iç sayfalar temiz durumda. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  ABDÜLCANBAZ Bir Köpeğin Anıları No: 6-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (6) 82 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Arka kapakta az miktarda su lekesi, iç sayfalar temiz durumda. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Seyahat-ı Foncistan No: 12-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (12) 82 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  ABDÜLCANBAZ Seyahat-ı Foncistan No: 12-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (12) 82 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Buzul İnsanları No: 13-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (13) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  ABDÜLCANBAZ Buzul İnsanları No: 13-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (13) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Evrim No: 16-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (16) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  ABDÜLCANBAZ Evrim No: 16-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (16) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Allahabad Elması No: 9-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (9) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  ABDÜLCANBAZ Allahabad Elması No: 9-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (9) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Esnaf Raziye No: 14-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (14) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  ABDÜLCANBAZ Esnaf Raziye No: 14-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (14) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Dipkus Gezegeni No: 15-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (15) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  ABDÜLCANBAZ Dipkus Gezegeni No: 15-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (15) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Volga Tolga 2101 No: 10-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (10) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime, arka kapakta su lekesi mevcuttur, iç sayfalar temiz. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  ABDÜLCANBAZ Volga Tolga 2101 No: 10-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (10) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime, arka kapakta su lekesi mevcuttur, iç sayfalar temiz. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Kadın! Nedir Senin Adın?.. No: 11-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (11) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  ABDÜLCANBAZ Kadın! Nedir Senin Adın?.. No: 11-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (11) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Evliya Çelebi Seyahatname-i Türkiya No: 17-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (17) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, Bir miktar eskime; arka kapakta kalemle çiziktirmeler, önde soyulmalar mevcuttur.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  ABDÜLCANBAZ Evliya Çelebi Seyahatname-i Türkiya No: 17-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (17) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, Bir miktar eskime; arka kapakta kalemle çiziktirmeler, önde soyulmalar mevcuttur.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Evliya Çelebi Seyahatname-i Türkiya No: 18-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (18) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, Bir miktar eskime; arka kapakta kalemle çiziktirmeler, önde soyulmalar mevcuttur.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  ABDÜLCANBAZ Evliya Çelebi Seyahatname-i Türkiya No: 18-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (18) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, Bir miktar eskime; arka kapakta kalemle çiziktirmeler, önde soyulmalar mevcuttur.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ 1920-23 İstanbul No: 21-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (21) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, Bir miktar eskime; arka kapakta kalemle çiziktirmeler, önde soyulmalar mevcuttur.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  ABDÜLCANBAZ 1920-23 İstanbul No: 21-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (21) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, Bir miktar eskime; arka kapakta kalemle çiziktirmeler, önde soyulmalar mevcuttur.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Olağanüstü Serüvenler (İşgal Altında) No: 22-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (22) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  ABDÜLCANBAZ Olağanüstü Serüvenler (İşgal Altında) No: 22-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (22) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • ABDÜLCANBAZ Olağanüstü Serüvenler No: 24-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (24) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  ABDÜLCANBAZ Olağanüstü Serüvenler No: 24-Turhan Selçuk'un ölmez eseri Abdülcanbaz (24) 66 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, az miktarda eskime. Eksik, yırtık, çizik, kopuk yok.

  TLSold
 • THE DILBERT PRINCIPLE-Scott Adams. Boxtree, 1996. 336 sayfa. Karton kapaklı. Kondisyon: İyi

  Lot No: 111

  Lot: 111

  THE DILBERT PRINCIPLE-Scott Adams. Boxtree, 1996. 336 sayfa. Karton kapaklı. Kondisyon: İyi

  TLSold
 • ÖRÜMCEK ADAM - Spider-Man ARŞİV DİZİSİ No:4-32+20+20 Sayfa

  Lot No: 112

  Lot: 112

  ÖRÜMCEK ADAM - Spider-Man ARŞİV DİZİSİ No:4-32+20+20 Sayfa

  TLSold
 • Manga SUİKAST SINIFI 1-2-3-4-Yusei Matsui. Gerekli Şeyler Yayıncılık, 2017. İyi durumda. No. 2'de şömizde yarım santimlik bir tamir bulunuyor.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Manga SUİKAST SINIFI 1-2-3-4-Yusei Matsui. Gerekli Şeyler Yayıncılık, 2017. İyi durumda. No. 2'de şömizde yarım santimlik bir tamir bulunuyor.

  TLSold
 • 4 SAYI Martin Mystère ATLANTİS-Aksoy: 10,12,13; Lal Kitap: 78

  Lot No: 114

  Lot: 114

  4 SAYI Martin Mystère ATLANTİS-Aksoy: 10,12,13; Lal Kitap: 78

  TLSold
 • VATAN SAVUNMASINDA KADIN Belgesel Çizgi Roman-Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanları, Nene Hatun, Kara Fatma, Kılavuz Hatice, Onbaşı Nezahat, Erkek Halime, Gördesli Makbule. Güneş Yolu Yayıncılık. 223 sayfa, 16,5x23,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  VATAN SAVUNMASINDA KADIN Belgesel Çizgi Roman-Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanları, Nene Hatun, Kara Fatma, Kılavuz Hatice, Onbaşı Nezahat, Erkek Halime, Gördesli Makbule. Güneş Yolu Yayıncılık. 223 sayfa, 16,5x23,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • HARLEY QUINN Cilt 1, Şehrin Ateşlisi-JBC Yayıncılık, 2015. 224 sayfa, 17x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  HARLEY QUINN Cilt 1, Şehrin Ateşlisi-JBC Yayıncılık, 2015. 224 sayfa, 17x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • 2 Adet ALFA Yayınları Aylık SALATA Dergisi (Şubat 2000, Şubat 2001)-64 ve 64+16 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  2 Adet ALFA Yayınları Aylık SALATA Dergisi (Şubat 2000, Şubat 2001)-64 ve 64+16 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Aksoy TOMMİKS Sayı 4, ALTIN ARAYICILARI-114 sayfa, iyi durumda.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Aksoy TOMMİKS Sayı 4, ALTIN ARAYICILARI-114 sayfa, iyi durumda.

  TLSold
 • ÜÇ BUUTLU HİKAYELER-Kemal Bilbaşar. Kovan Kitabevi, 1961. 96 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  ÜÇ BUUTLU HİKAYELER-Kemal Bilbaşar. Kovan Kitabevi, 1961. 96 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • BİR HİKAYE-Boris Pasternak. Barış Yayınları, 1966. 76 sayfa. İyi durumda. Arka kapakta hafif lekeler mevcuttur.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  BİR HİKAYE-Boris Pasternak. Barış Yayınları, 1966. 76 sayfa. İyi durumda. Arka kapakta hafif lekeler mevcuttur.

  TLSold
 • 4 Adet SAİT FAİK Öykü Kitabı-Son Kuşlar, Havuz Başı, Kumpanya, Mahalle Kahvesi. YKY 2002. Her biri ortalama 100 sayfa. 13,5x21 cm. Kondisyonları iyi durumda.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  4 Adet SAİT FAİK Öykü Kitabı-Son Kuşlar, Havuz Başı, Kumpanya, Mahalle Kahvesi. YKY 2002. Her biri ortalama 100 sayfa. 13,5x21 cm. Kondisyonları iyi durumda.

  TLSold
 • Elia Kazan AMERİKA AMERİKA-Elia Kazan. Amerika Amerika. (Yalnızca diyaloglarından oluşan film öyküsü). 158 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Elia Kazan AMERİKA AMERİKA-Elia Kazan. Amerika Amerika. (Yalnızca diyaloglarından oluşan film öyküsü). 158 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • ADNAN MENDERES ALBÜMÜ (Posterli)-1967. Sahibi Haydar Sönmez. Duran Ofset Basımevi. 80 sayfa. İyi durumda, kapakta hafif su lekesi var. Posteri mevcut, plağı yitik.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  ADNAN MENDERES ALBÜMÜ (Posterli)-1967. Sahibi Haydar Sönmez. Duran Ofset Basımevi. 80 sayfa. İyi durumda, kapakta hafif su lekesi var. Posteri mevcut, plağı yitik.

  TLSold
 • BUGÜNÜN DİLİYLE DİVAN ŞİİRİ-Sadık Deniz. Kendi yayını, 1972. 16x23 cm. Kondisyon: İyi durumda. Divan şiirinin klasik örnekleri bugünün diliyle karşılıklı sayfalarda verilmiştir.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  BUGÜNÜN DİLİYLE DİVAN ŞİİRİ-Sadık Deniz. Kendi yayını, 1972. 16x23 cm. Kondisyon: İyi durumda. Divan şiirinin klasik örnekleri bugünün diliyle karşılıklı sayfalarda verilmiştir.

  TLSold
 • 17 Adet Kitap Adige/Çerkes dilinde.-Ağırlıklı olarak edebiyat eserlerinden oluşan kitaplar. Adıge, Adige, Adiğe, Adıghe, Adıgey, Adığe, Адыгэ, Çerkes

  Lot No: 125

  Lot: 125

  17 Adet Kitap Adige/Çerkes dilinde.-Ağırlıklı olarak edebiyat eserlerinden oluşan kitaplar. Adıge, Adige, Adiğe, Adıghe, Adıgey, Adığe, Адыгэ, Çerkes

  TLSold
 • SUS PROJESİ Bilimkurgu Öyküleri (İlk Baskı) 2000 (Nadir)-I. Asimov, E. A. Poe, F. Brown, C. D. Simak, M. Rosenblum, vd. Us Kitapları bilimkurgu dizisi. 212 sayfa. Karton kapaklı. Cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  SUS PROJESİ Bilimkurgu Öyküleri (İlk Baskı) 2000 (Nadir)-I. Asimov, E. A. Poe, F. Brown, C. D. Simak, M. Rosenblum, vd. Us Kitapları bilimkurgu dizisi. 212 sayfa. Karton kapaklı. Cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  TLSold
 • Bilimkurgu HİÇİ DESTANI 1-2-3 Tk. (İlk Baskılar)-Frederik Pohl HİÇİ DESTANI 1,2,3 (Takım) Çıkış Kapısı, Mavi Ufkun Ötesinde, Hiçi İle Buluşma (1995-1996) Kavram Yayınevi Bilimkurgu serisi. Karton kapak. Cep boy. 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Bilimkurgu HİÇİ DESTANI 1-2-3 Tk. (İlk Baskılar)-Frederik Pohl HİÇİ DESTANI 1,2,3 (Takım) Çıkış Kapısı, Mavi Ufkun Ötesinde, Hiçi İle Buluşma (1995-1996) Kavram Yayınevi Bilimkurgu serisi. Karton kapak. Cep boy. 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • Bilimkurgu AVALON'UN SİSLERİ 1: Büyü Ustası (İlk Baskı) 1999-Marion Z. Bradley. İthaki Yayınevi, 1996. 476 sayfa. Karton kapaklı. Cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Bilimkurgu AVALON'UN SİSLERİ 1: Büyü Ustası (İlk Baskı) 1999-Marion Z. Bradley. İthaki Yayınevi, 1996. 476 sayfa. Karton kapaklı. Cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Bilimkurgu BIÇAK SIRTI (İlk Baskı) 1996-Philip K. Dick. Bıçak Sırtı) Kavram Yayınları bilimkurgu serisi. 197 sayfa. Karton kapaklı, cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Bilimkurgu BIÇAK SIRTI (İlk Baskı) 1996-Philip K. Dick. Bıçak Sırtı) Kavram Yayınları bilimkurgu serisi. 197 sayfa. Karton kapaklı, cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  TLSold
 • Bilimkurgu RAMA II (1. ve 2. Kitaplar) İlk Baskı 1996-Arthur C. Clarke. Kavram Yayınları bilimkurgu serisi. 296+204 sayfa. Karton kapaklı. Cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi. 1. kitabın ilk 15-20 sayfasında kitap formunu bozmayan bir nem dalgalanması mevcut.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Bilimkurgu RAMA II (1. ve 2. Kitaplar) İlk Baskı 1996-Arthur C. Clarke. Kavram Yayınları bilimkurgu serisi. 296+204 sayfa. Karton kapaklı. Cep boy. Ölçü: 11x18 cm. Kondisyon: Çok iyi. 1. kitabın ilk 15-20 sayfasında kitap formunu bozmayan bir nem dalgalanması mevcut.

  TLSold
 • SARHOŞ ŞEHİR (Telif Roman)-Nihat Tangüner. Kendi yayını, Ankara, 1946.192 sayfa. Kalın bez/deri ciltli. Kondisyon: Sayfalarda hafif oksitlenme mevcut, eksiksiz ve temiz durumda.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  SARHOŞ ŞEHİR (Telif Roman)-Nihat Tangüner. Kendi yayını, Ankara, 1946.192 sayfa. Kalın bez/deri ciltli. Kondisyon: Sayfalarda hafif oksitlenme mevcut, eksiksiz ve temiz durumda.

  TLSold
 • Goethe GENÇ WERTHER'in ACILARI (Arif Gelen Çev.) 1960-Goethe. Genç Werther'in Acıları. Varlık Yayınları, İstanbul 1960. 181 sayfa, cep boy. Kondisyon: Eksiksiz, tamirsiz temiz durumda.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Goethe GENÇ WERTHER'in ACILARI (Arif Gelen Çev.) 1960-Goethe. Genç Werther'in Acıları. Varlık Yayınları, İstanbul 1960. 181 sayfa, cep boy. Kondisyon: Eksiksiz, tamirsiz temiz durumda.

  TLSold
 • BİR FİLİZ VARDI-Orhan Kemal. Tekin Yayınevi, 3. Basım, 1980. 283 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  BİR FİLİZ VARDI-Orhan Kemal. Tekin Yayınevi, 3. Basım, 1980. 283 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • İNCE MEMED 1-Yaşar Kemal. Tekin Yayınevi, 1979 (16. B.), 509 sayfa. Kondisyon: Eksiksiz ve temiz durumda. Genel zararsız yaşlanma emareleri.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  İNCE MEMED 1-Yaşar Kemal. Tekin Yayınevi, 1979 (16. B.), 509 sayfa. Kondisyon: Eksiksiz ve temiz durumda. Genel zararsız yaşlanma emareleri.

  TLSold
 • İNCE MEMED 2-Yaşar Kemal. Tekin Yayınevi, 1979 (9. B.), 542 sayfa. Kondisyon: Eksiksiz ve temiz durumda. Genel yaşlanma emareleri.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  İNCE MEMED 2-Yaşar Kemal. Tekin Yayınevi, 1979 (9. B.), 542 sayfa. Kondisyon: Eksiksiz ve temiz durumda. Genel yaşlanma emareleri.

  TLSold
 • İNCE MEMED 4-Yaşar Kemal. Toros Yayınevi, 1987 (2. B.), 509 sayfa. Kondisyon: Eksiksiz ve temiz durumda. Genel zararsız yaşlanma emareleri.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  İNCE MEMED 4-Yaşar Kemal. Toros Yayınevi, 1987 (2. B.), 509 sayfa. Kondisyon: Eksiksiz ve temiz durumda. Genel zararsız yaşlanma emareleri.

  TLSold
 • ÜÇ ANADOLU EFSANESİ-Yaşar Kemal. Cem Yayınevi, 1974. 13,5x19,5 cm. 296 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  ÜÇ ANADOLU EFSANESİ-Yaşar Kemal. Cem Yayınevi, 1974. 13,5x19,5 cm. 296 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • TUTUNAMAYANLAR-Oğuz Atay. İletişim, 2008. 42. Baskı.724 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  TUTUNAMAYANLAR-Oğuz Atay. İletişim, 2008. 42. Baskı.724 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • DAHA-Hakan Günday. Doğan Kitap, 2013. 34. Baskı. 417 Sayfa. İyi durumda

  Lot No: 139

  Lot: 139

  DAHA-Hakan Günday. Doğan Kitap, 2013. 34. Baskı. 417 Sayfa. İyi durumda

  TLSold
 • YARALISIN-Erdal Öz. Cem Yayınevi, 1975. 266 sayfa. Ölçüler: 13,5x19,5 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 140

  Lot: 140

  YARALISIN-Erdal Öz. Cem Yayınevi, 1975. 266 sayfa. Ölçüler: 13,5x19,5 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • NEW YORK ÜÇLEMESİ (Üç kitap bir arada)-Paul Auster. Can Yayınları, 2004. 364 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  NEW YORK ÜÇLEMESİ (Üç kitap bir arada)-Paul Auster. Can Yayınları, 2004. 364 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • HİPPİ (Pembe Kapak)-Paulo Coelho. Can Yayınları, 2018. 263 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  HİPPİ (Pembe Kapak)-Paulo Coelho. Can Yayınları, 2018. 263 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • HARRY POTTER ve SIRLAR ODASI-J. K. Rowling, YKY 2001, 1. Baskı. 403 sayfa. Şömizli. Yeni gibi.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  HARRY POTTER ve SIRLAR ODASI-J. K. Rowling, YKY 2001, 1. Baskı. 403 sayfa. Şömizli. Yeni gibi.

  TLSold
 • SOKAKTA BULUNDU (Polisiye)-Patricia Highsmith. Can Yayınları, 202 1. Baskı. 404 sayfa. Yeni gibi.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  SOKAKTA BULUNDU (Polisiye)-Patricia Highsmith. Can Yayınları, 202 1. Baskı. 404 sayfa. Yeni gibi.

  TLSold
 • MILENA'YA MEKTUPLAR-Franz Kafka. Can yayınları, 2013. 395 sayfa. Yeni gibi.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  MILENA'YA MEKTUPLAR-Franz Kafka. Can yayınları, 2013. 395 sayfa. Yeni gibi.

  TLSold
 • SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ-Ahmet Hamdi Tanpınar. Dergah Yayınları, 2015. 395 sayfa. Ölçüler: 13,5x21 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ-Ahmet Hamdi Tanpınar. Dergah Yayınları, 2015. 395 sayfa. Ölçüler: 13,5x21 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • OTOSTOPÇUNUN GALAKSİ REHBERİ (Beşibiryerde 1.B.)-Douglas Adams. Kabalcı, 1. Baskı, Temmuz 2005. Sert kapak, büyük boy, 709 sayfa. 16,5x24,5 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  OTOSTOPÇUNUN GALAKSİ REHBERİ (Beşibiryerde 1.B.)-Douglas Adams. Kabalcı, 1. Baskı, Temmuz 2005. Sert kapak, büyük boy, 709 sayfa. 16,5x24,5 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • DUBLİNLİLER-James Joyce. İletişim, 1997. 232 sayfa. 13x19,5 cm. Kondisyon: İyi durumda. Şömizsiz.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  DUBLİNLİLER-James Joyce. İletişim, 1997. 232 sayfa. 13x19,5 cm. Kondisyon: İyi durumda. Şömizsiz.

  TLSold
 • AZİYADE-Pierre Loti. Hüseyin Hilmi Kitabevi. 1967. Ölçüler: 11x14 cm. 272 sayfa. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 149

  Lot: 149

  AZİYADE-Pierre Loti. Hüseyin Hilmi Kitabevi. 1967. Ölçüler: 11x14 cm. 272 sayfa. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • DUVAR-Jean-Paul Sartre. Can Yayınları, 2006. 232 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  DUVAR-Jean-Paul Sartre. Can Yayınları, 2006. 232 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • HARRY POTTER ve FELSEFE TAŞI-J. K. Rowling, YKY 2019, 272 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Kapakta kırılma.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  HARRY POTTER ve FELSEFE TAŞI-J. K. Rowling, YKY 2019, 272 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Kapakta kırılma.

  TLSold
 • YOL AYRIMI-Kemal Tahir. İthaki Yayınevi, 2013. 493 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  YOL AYRIMI-Kemal Tahir. İthaki Yayınevi, 2013. 493 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • KARDEŞİMİN HİKAYESİ-Zülfü Livaneli. Doğan Kitap, 1. Baskı, İstanbul 2013. 325 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  KARDEŞİMİN HİKAYESİ-Zülfü Livaneli. Doğan Kitap, 1. Baskı, İstanbul 2013. 325 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • GAZİ PAŞA "ankara'dan uçan kuşlar!.."-Attilâ İlhan. İş Bankası Kültür Yayınları, İstanbul 2006. 468 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  GAZİ PAŞA "ankara'dan uçan kuşlar!.."-Attilâ İlhan. İş Bankası Kültür Yayınları, İstanbul 2006. 468 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • KURT KANI (1955)-Jack London. Doğan Kardeş, 1955. 192 sayfa. Sert kapak, 14x20 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  KURT KANI (1955)-Jack London. Doğan Kardeş, 1955. 192 sayfa. Sert kapak, 14x20 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • 3 Adet İyigün Yayınları Çocuk Kitabı 1968-Güliver'in Maceraları, Alice Harikalar Diyarında, Robinson Crusoe. 112+90+112 sayfa. Genel kondisyonları iyi durumdadır. Eksiksiz ve temiz durumda.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  3 Adet İyigün Yayınları Çocuk Kitabı 1968-Güliver'in Maceraları, Alice Harikalar Diyarında, Robinson Crusoe. 112+90+112 sayfa. Genel kondisyonları iyi durumdadır. Eksiksiz ve temiz durumda.

  TLSold
 • İHTİYARLARA YER YOK Cormac McCarthy-Kanat Yayınları, 2008. 1. (İlk) baskı. Coen kardeşler tarafından 2007 yılında filme alınan ve 4 dalda Oscar'a layık görülen filmin güzel romanı. 220 sayfa. Çok iyi durumda.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  İHTİYARLARA YER YOK Cormac McCarthy-Kanat Yayınları, 2008. 1. (İlk) baskı. Coen kardeşler tarafından 2007 yılında filme alınan ve 4 dalda Oscar'a layık görülen filmin güzel romanı. 220 sayfa. Çok iyi durumda.

  TLSold
 • SUÇUMUZ EDEBİYAT-Melih Cevdet Anday. Edebiyat Yazıları, Everest Yayınevi, 2017. 630 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  SUÇUMUZ EDEBİYAT-Melih Cevdet Anday. Edebiyat Yazıları, Everest Yayınevi, 2017. 630 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • ARŞİVLERİMİZ İÇİNDE 1965 OLAYLARI (1978)-Türkiye Masonluk tarihinin bilinen ve bilinmeyen dönem ve olayları hakkında bilgiler Nafiz EKEMEN (Der.) Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası yayını. 487 sayfa. 16x24 cm. Kondisyon: İyi durumda, kimi hafif eskime belirtileri mevcuttur.

  Lot No: 159

  Lot: 159

  ARŞİVLERİMİZ İÇİNDE 1965 OLAYLARI (1978)-Türkiye Masonluk tarihinin bilinen ve bilinmeyen dönem ve olayları hakkında bilgiler Nafiz EKEMEN (Der.) Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası yayını. 487 sayfa. 16x24 cm. Kondisyon: İyi durumda, kimi hafif eskime belirtileri mevcuttur.

  TLSold
 • VİLYEM ŞEKSPİYER (William Shakespeare) 1931-Cenap Şahabettin. İçindekiler: Hayatı, ahlakı, fikirleri, Şekispiyer ve kadınlar, Şekispiyer ve Aşk, Şekspiyerin San'ati, Asarı, Antuvan ve Kleopatra, İntikat, Hatime. Kanaat Kütüphanesi. 195 sayfa. Kondisyon: Genel olarak çok iyi durumda olmakla birlikte, bez cildin ön kapağı düşmüş/kopmuş haliyle. İç karton kapakta soyulma mevcuttur.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  VİLYEM ŞEKSPİYER (William Shakespeare) 1931-Cenap Şahabettin. İçindekiler: Hayatı, ahlakı, fikirleri, Şekispiyer ve kadınlar, Şekispiyer ve Aşk, Şekspiyerin San'ati, Asarı, Antuvan ve Kleopatra, İntikat, Hatime. Kanaat Kütüphanesi. 195 sayfa. Kondisyon: Genel olarak çok iyi durumda olmakla birlikte, bez cildin ön kapağı düşmüş/kopmuş haliyle. İç karton kapakta soyulma mevcuttur.

  TLSold
 • ASKERİ KİMYA (Gaz Silahı) 1939-Harp ve İhtiyat Subay Okulu Askeri Kimya öğretmeni Emekli Hk. Bnb. Hüsnü Vural. Harp Okulu Basımevi. 170 sayfa. Kondisyon: İyi. İlk ve son sayfalarda hafif oksitlenme mevcuttur.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  ASKERİ KİMYA (Gaz Silahı) 1939-Harp ve İhtiyat Subay Okulu Askeri Kimya öğretmeni Emekli Hk. Bnb. Hüsnü Vural. Harp Okulu Basımevi. 170 sayfa. Kondisyon: İyi. İlk ve son sayfalarda hafif oksitlenme mevcuttur.

  TLSold
 • ORDU BİLGİSİ Notu 1937-Ordu Bilgisi Öğretmeni Piyade Binbaşı Fikri Başaran. Harp Okulu Basımevi. 223 sayfa. Kondisyon: İyi. İlk ve son sayfalarda hafif oksitlenme mevcuttur.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  ORDU BİLGİSİ Notu 1937-Ordu Bilgisi Öğretmeni Piyade Binbaşı Fikri Başaran. Harp Okulu Basımevi. 223 sayfa. Kondisyon: İyi. İlk ve son sayfalarda hafif oksitlenme mevcuttur.

  TLSold
 • MARITIME GREENWICH a World Heritage Site-Denizcilik müzesi başta olmak üzere birçok farklı işlevle bir araya gelmiş yapılardan meydana gelen ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen bölgenin tarihi ve yapısal bütünlüğü meydana getiren bileşenler hakkında temel, referans katalog. 48 sayfa. 21x29,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  MARITIME GREENWICH a World Heritage Site-Denizcilik müzesi başta olmak üzere birçok farklı işlevle bir araya gelmiş yapılardan meydana gelen ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen bölgenin tarihi ve yapısal bütünlüğü meydana getiren bileşenler hakkında temel, referans katalog. 48 sayfa. 21x29,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • A GUIDE to THE ROYAL OBSERVATORY GREENWICH-"The Story of Time and Space" Zamanın standartlarını belirleyen Greenwich'in öyküsü… 32 sayfa. 21x29,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  A GUIDE to THE ROYAL OBSERVATORY GREENWICH-"The Story of Time and Space" Zamanın standartlarını belirleyen Greenwich'in öyküsü… 32 sayfa. 21x29,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • EBEDİ BARIŞ ÜZERİNE FELSEFİ DENEME-Immanuel Kant. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yayınları, 1960. 17x24 cm. 56 sayfa

  Lot No: 165

  Lot: 165

  EBEDİ BARIŞ ÜZERİNE FELSEFİ DENEME-Immanuel Kant. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yayınları, 1960. 17x24 cm. 56 sayfa

  TLSold
 • Modern Mantığa Giriş SEMİOTİK 1969-Doç. Dr. Hüseyin Batuhan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yayını (Teksir), 84 shf. Ankara 1969. Ölçü: 21,5x32,5 cm. Kondisyon: İyi durumda, hafif yıpranma izleri, kapakta küçük eksilmeler.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  Modern Mantığa Giriş SEMİOTİK 1969-Doç. Dr. Hüseyin Batuhan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yayını (Teksir), 84 shf. Ankara 1969. Ölçü: 21,5x32,5 cm. Kondisyon: İyi durumda, hafif yıpranma izleri, kapakta küçük eksilmeler.

  TLSold
 • Platon OPERA Eflatun Yunanca Grekçe-Platonis OPERA. Euthyphro, Apologia Socratis, Crito, Phaedo, Cratylus, Sophista, Politicus, Theaetetus. Oxford 1995. Grekçe felsefi metinler. 572 sayfa. Sert kapak, bez ciltli. 12.5x19 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Platon OPERA Eflatun Yunanca Grekçe-Platonis OPERA. Euthyphro, Apologia Socratis, Crito, Phaedo, Cratylus, Sophista, Politicus, Theaetetus. Oxford 1995. Grekçe felsefi metinler. 572 sayfa. Sert kapak, bez ciltli. 12.5x19 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • İLMÜ'L-ÂFÂK VE'L-ENFÜS - "Alem ve İnsan"-Şemsüddin Es-Semerkandi. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayını, 2020. 1. Baskı (1500 adet). 411 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  İLMÜ'L-ÂFÂK VE'L-ENFÜS - "Alem ve İnsan"-Şemsüddin Es-Semerkandi. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayını, 2020. 1. Baskı (1500 adet). 411 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • Mİ'RÂCÜ'L-EYÂLE - ÂŞIK ÇELEBİ'NİN SİYÂSETNÂMESİ (Ciltli)-Aşık Çelebi. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayını, 2018. 1. Baskı (1500 adet). 272 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Mİ'RÂCÜ'L-EYÂLE - ÂŞIK ÇELEBİ'NİN SİYÂSETNÂMESİ (Ciltli)-Aşık Çelebi. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayını, 2018. 1. Baskı (1500 adet). 272 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • TUHFETÜ'T-TÜRK - TARSÛSÎ'NİN SİYÂSETNÂMESİ (Ciltli)-Necmeddin Ebû İshak et-Tarsûsî. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayını, 2018. 1. Baskı (1500 adet). 166 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  TUHFETÜ'T-TÜRK - TARSÛSÎ'NİN SİYÂSETNÂMESİ (Ciltli)-Necmeddin Ebû İshak et-Tarsûsî. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı yayını, 2018. 1. Baskı (1500 adet). 166 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • SEYFÜ'L-MÜLÛK SEYFÜ'L-KUDÂT (Ciltli)-Muhyiddin el-Kafiyeci. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, 2018. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. 232 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  SEYFÜ'L-MÜLÛK SEYFÜ'L-KUDÂT (Ciltli)-Muhyiddin el-Kafiyeci. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, 2018. İnceleme, eleştirmeli metin, çeviri. Asıl dili: Arapça. 232 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • Osmanlı Tarihi TÂRÎH-İ ÂL-İ OSMÂN (Rüstem Paşa Tarihi, Ciltli)-Matrakçı Nasuh. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, 2019. İnceleme, tenkitli metin. Asıl dili: Türkçe (Latinize edilmiştir). 504 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Osmanlı Tarihi TÂRÎH-İ ÂL-İ OSMÂN (Rüstem Paşa Tarihi, Ciltli)-Matrakçı Nasuh. Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, 2019. İnceleme, tenkitli metin. Asıl dili: Türkçe (Latinize edilmiştir). 504 sayfa. Sert kapaklı ve şömizli. 17x24 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • UMUMİ ZOOTEKNİ-Hazırlayan: Prof. Dr. Selahattin BATU (Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni Kürsüsü profesörü). Ankara, 1959. A.Ü. Veteriner Fakültesi Yayınları. 543 sayfa. Sayfaları açılmamıştır. Bolca resim, çizim, grafik içermektedir. Ölçüler: 17,5x24,5 cm. Kondisyon: Genel olarak çok iyi durumda. Kapakta hafif su lekesi mevcuttur.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  UMUMİ ZOOTEKNİ-Hazırlayan: Prof. Dr. Selahattin BATU (Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni Kürsüsü profesörü). Ankara, 1959. A.Ü. Veteriner Fakültesi Yayınları. 543 sayfa. Sayfaları açılmamıştır. Bolca resim, çizim, grafik içermektedir. Ölçüler: 17,5x24,5 cm. Kondisyon: Genel olarak çok iyi durumda. Kapakta hafif su lekesi mevcuttur.

  TLSold
 • KIRAAT İlk Mekteplerin 3ünci Sınıfları İçin 1930-Rauf Ahmet. İleri Kütüphanesi (Celal Nuri) Yayını, birbirinden güzel 42 okuma parçası içeren, Cumhuriyet Dönemi eğitim felsefesini anlayabilmek için bulunmaz kaynak, muhtemelen ilk baskı, 143 sayfa. Kondisyon: Hafif leke ve sararmalar dışında çok iyi durumda.

  Lot No: 174

  Lot: 174

  KIRAAT İlk Mekteplerin 3ünci Sınıfları İçin 1930-Rauf Ahmet. İleri Kütüphanesi (Celal Nuri) Yayını, birbirinden güzel 42 okuma parçası içeren, Cumhuriyet Dönemi eğitim felsefesini anlayabilmek için bulunmaz kaynak, muhtemelen ilk baskı, 143 sayfa. Kondisyon: Hafif leke ve sararmalar dışında çok iyi durumda.

  TLSold
 • KIRAAT İlk Mekteplerin 5inci Sınıfları İçin 1930-Rauf Ahmet. İleri Kütüphanesi (Celal Nuri) Yayını, birbirinden güzel 42 okuma parçası içeren, Cumhuriyet Dönemi eğitim felsefesini anlayabilmek için bulunmaz kaynak, muhtemelen ilk baskı, 143 sayfa. Kondisyon: Hafif leke ve sararmalar dışında çok iyi durumda.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  KIRAAT İlk Mekteplerin 5inci Sınıfları İçin 1930-Rauf Ahmet. İleri Kütüphanesi (Celal Nuri) Yayını, birbirinden güzel 42 okuma parçası içeren, Cumhuriyet Dönemi eğitim felsefesini anlayabilmek için bulunmaz kaynak, muhtemelen ilk baskı, 143 sayfa. Kondisyon: Hafif leke ve sararmalar dışında çok iyi durumda.

  TLSold
 • İLKMEKTEP KIRAATİ Renkli, Resimli Sınıf: 5 1930 (1929)-Ruşen Eşref, vd. Tefeyyüz Kitaphanesi, Milliyet Matbaası 1929. Kapaksız. 190 sayfa. 14x20 cm. Kondisyon: İyi durumda, hafif sararma ve lekeler mevcut.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  İLKMEKTEP KIRAATİ Renkli, Resimli Sınıf: 5 1930 (1929)-Ruşen Eşref, vd. Tefeyyüz Kitaphanesi, Milliyet Matbaası 1929. Kapaksız. 190 sayfa. 14x20 cm. Kondisyon: İyi durumda, hafif sararma ve lekeler mevcut.

  TLSold
 • KIZ TEKNİK ÖĞRETİM (1945) Tanıtım Kitapçığı-1940'lı yılların Kız Enstitüleri, Kız Akşam Sanat Okulları, Kız Meslek Öğretmen Okulları vd. Eğitim kurumlarının amaç, hedef, etkinliklerini bolca siyah beyaz fotoğraf ve bilgilerle tanıtan, belgeler, raporlar sunan kitapçık, 64 shf., 18x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 177

  Lot: 177

  KIZ TEKNİK ÖĞRETİM (1945) Tanıtım Kitapçığı-1940'lı yılların Kız Enstitüleri, Kız Akşam Sanat Okulları, Kız Meslek Öğretmen Okulları vd. Eğitim kurumlarının amaç, hedef, etkinliklerini bolca siyah beyaz fotoğraf ve bilgilerle tanıtan, belgeler, raporlar sunan kitapçık, 64 shf., 18x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • KÖY OKULLARI ve ENSTİTÜLERİ TEŞKİLAT KANUNU İZAHNAMESİ (1943)-Maarif Vekaleti, İlköğretim Umum Müdürlüğü, 1943. 204 sayfa. Cep boy, 11x15,5 cm. Benzersiz şahıs cildinde. Kondisyon: Ufak tefek yıpranmalar mevcuttur, genel olarak cildi sağlam, okunaklı.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  KÖY OKULLARI ve ENSTİTÜLERİ TEŞKİLAT KANUNU İZAHNAMESİ (1943)-Maarif Vekaleti, İlköğretim Umum Müdürlüğü, 1943. 204 sayfa. Cep boy, 11x15,5 cm. Benzersiz şahıs cildinde. Kondisyon: Ufak tefek yıpranmalar mevcuttur, genel olarak cildi sağlam, okunaklı.

  TLSold
 • YARATICILIK EĞİTİMİ (1979)-Ursula Bode ve Günther Otto. Friedrich Verlag, Bonn 1979. 143 sayfa. 19x20.5 cm. Kondisyon: Ön kapakta keyfekeder bir soluk leke mevcut. Anahtar sözcükler: tiyatro, drama, yaratıcı drama, oyun, oynayarak öğrenme, yaratıcı süreçler

  Lot No: 179

  Lot: 179

  YARATICILIK EĞİTİMİ (1979)-Ursula Bode ve Günther Otto. Friedrich Verlag, Bonn 1979. 143 sayfa. 19x20.5 cm. Kondisyon: Ön kapakta keyfekeder bir soluk leke mevcut. Anahtar sözcükler: tiyatro, drama, yaratıcı drama, oyun, oynayarak öğrenme, yaratıcı süreçler

  TLSold
 • PEDAGOJİ HAREKETLERİ (1956)-Pedagoji Cemiyeti Yayınları, [1956 yılında Tütengil, Tanpınar, M. Kaplan, Baltacıoğlu gibi önde gelen bilim insanlarının katılımıyla Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen] IV. Eğitim Kongresi Raporları. 128 sayfa. 13,5x20 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda. Anahtar sözcükler: tiyatro, drama, yaratıcı drama, oyun, oynayarak öğrenme, yaratıcı süreçler

  Lot No: 180

  Lot: 180

  PEDAGOJİ HAREKETLERİ (1956)-Pedagoji Cemiyeti Yayınları, [1956 yılında Tütengil, Tanpınar, M. Kaplan, Baltacıoğlu gibi önde gelen bilim insanlarının katılımıyla Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen] IV. Eğitim Kongresi Raporları. 128 sayfa. 13,5x20 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda. Anahtar sözcükler: tiyatro, drama, yaratıcı drama, oyun, oynayarak öğrenme, yaratıcı süreçler

  TLSold
 • REKLAM ve REKLAMCILIK-Müge Elden. Say Yayınları, İstanbul 2009. Alanında en önemli kaynaklardan biri olan kitap, 648 sayfa ve çok iyi durumdadır.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  REKLAM ve REKLAMCILIK-Müge Elden. Say Yayınları, İstanbul 2009. Alanında en önemli kaynaklardan biri olan kitap, 648 sayfa ve çok iyi durumdadır.

  TLSold
 • 4 Adet TÖS (Türkiye Öğretmenler Sendikası) Kitapçık 1969-Sendika genel merkezince hazırlanan bir kitapçık serisinden ekonomi ve politika konularında uzmanlarca hazırlanan 4 kitapçık. Cep boy, 32'şer sayfa. Kondisyon: Çok iyi.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  4 Adet TÖS (Türkiye Öğretmenler Sendikası) Kitapçık 1969-Sendika genel merkezince hazırlanan bir kitapçık serisinden ekonomi ve politika konularında uzmanlarca hazırlanan 4 kitapçık. Cep boy, 32'şer sayfa. Kondisyon: Çok iyi.

  TLSold
 • SENDİKALI ÖĞRETMEN Türkiye Öğretmenler Sendikasına Doğru (1963)-Şerif Tekben. 1960'tan sonra hızlanan eğitim alanındaki sendikal mücadelenin ilk yayınlarından. Sendikayı ve yararlarını telkin eden, dünya ve Türkiye'den örnekler veren kitapçık 1963 yılında Berksoy Matbaasında basılmış. 64 sayfa, çok iyi durumda.

  Lot No: 183

  Lot: 183

  SENDİKALI ÖĞRETMEN Türkiye Öğretmenler Sendikasına Doğru (1963)-Şerif Tekben. 1960'tan sonra hızlanan eğitim alanındaki sendikal mücadelenin ilk yayınlarından. Sendikayı ve yararlarını telkin eden, dünya ve Türkiye'den örnekler veren kitapçık 1963 yılında Berksoy Matbaasında basılmış. 64 sayfa, çok iyi durumda.

  TLSold
 • MEMUR SENDİKACILIĞI ve TÜRKİYE DENEYİ 1965-1971-Dr. Gencay Şaylan. TÖB-DER Yayınları. 1975, Ankara. 13,5x19,5 cm. Kitapçık. Kondisyon: İyi, sırtta ve kapakta hafif yıpranma izleri mevcut.

  Lot No: 184

  Lot: 184

  MEMUR SENDİKACILIĞI ve TÜRKİYE DENEYİ 1965-1971-Dr. Gencay Şaylan. TÖB-DER Yayınları. 1975, Ankara. 13,5x19,5 cm. Kitapçık. Kondisyon: İyi, sırtta ve kapakta hafif yıpranma izleri mevcut.

  TLSold
 • SOVYETLER BİRLİĞİ'NİN BUGÜNKÜ TÜRKİYE POLİTİKASI (1969)-Akif Tarakçı. Kardeş Matbaası, Ankara, 1969. 15 sayfa. Karton kapaklı kipatçık, cep boy. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  SOVYETLER BİRLİĞİ'NİN BUGÜNKÜ TÜRKİYE POLİTİKASI (1969)-Akif Tarakçı. Kardeş Matbaası, Ankara, 1969. 15 sayfa. Karton kapaklı kipatçık, cep boy. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • UMUMİ SEYİR Cilt:1 Kısım:3 (1954)-Deniz Kuvvetleri Kumandanlığı Eğitim Yayınları. Deniz Basımevi, 1954 (Hizmete Özel). 14-20. bölümler, 336 sayfa (471-807 sayfalar arası). Çok sayıda tablo, grafik ve hesap cetveli içermektedir.

  Lot No: 186

  Lot: 186

  UMUMİ SEYİR Cilt:1 Kısım:3 (1954)-Deniz Kuvvetleri Kumandanlığı Eğitim Yayınları. Deniz Basımevi, 1954 (Hizmete Özel). 14-20. bölümler, 336 sayfa (471-807 sayfalar arası). Çok sayıda tablo, grafik ve hesap cetveli içermektedir.

  TLSold
 • KRONİK ROMATİZMALAR ve Tedavileri (1937)-Prof. Dr. Osman Cevdet Çubukçu. İstanbul Kader Basımevi, 1937. 164 sayfa. Kalın bez ciltli kapak. 17x24 cm. Kondisyon: Kitabın içi dışı tertemiz durumda.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  KRONİK ROMATİZMALAR ve Tedavileri (1937)-Prof. Dr. Osman Cevdet Çubukçu. İstanbul Kader Basımevi, 1937. 164 sayfa. Kalın bez ciltli kapak. 17x24 cm. Kondisyon: Kitabın içi dışı tertemiz durumda.

  TLSold
 • İNTANİ HASTALIKLAR Dersleri (1941)-Prof. Dr. Nurettin K. İrdelp. Rıza Koşkun Matbaası, 1941. 340 sayfa. Kalın bez ciltli kapak. 17x24 cm. Kondisyon: Kitabın içi dışı tertemiz durumda.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  İNTANİ HASTALIKLAR Dersleri (1941)-Prof. Dr. Nurettin K. İrdelp. Rıza Koşkun Matbaası, 1941. 340 sayfa. Kalın bez ciltli kapak. 17x24 cm. Kondisyon: Kitabın içi dışı tertemiz durumda.

  TLSold
 • THE PREGNANT UTERUS (The Pfizer Series of Anatomical and Pathological Transparencies-Gebelik (insan) hakkında şeffaf anatomi kitapçığı. 1960'lar. 10 sayfa + 8 sayfa çift yüzlü şeffaf föy. 15,5x21,5 cm.

  Lot No: 189

  Lot: 189

  THE PREGNANT UTERUS (The Pfizer Series of Anatomical and Pathological Transparencies-Gebelik (insan) hakkında şeffaf anatomi kitapçığı. 1960'lar. 10 sayfa + 8 sayfa çift yüzlü şeffaf föy. 15,5x21,5 cm.

  TLSold
 • MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI İLAÇ FABRİKASINDA ÜRETİLEN İLAÇLAR KATALOĞU-Harita Genel Müdürlüğü Matbaası, 16,5x23 cm. 78 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. NADİR

  Lot No: 190

  Lot: 190

  MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI İLAÇ FABRİKASINDA ÜRETİLEN İLAÇLAR KATALOĞU-Harita Genel Müdürlüğü Matbaası, 16,5x23 cm. 78 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. NADİR

  TLSold
 • GRAMOFON USTASI MEHMET ÖZTEKİN SERGİSİ Katalog-İçeriği metne dayalı tarihsel ve teknik bilgi yanında, oldukça nadir gramofon çeşitleri ve yan ürünlerinin zengin bir görsel kataloğunu sunmaktadır. "Koleksiyon Kitabı" 2010 yılında yapılan sergi için hazırlanmıştır. Pendik Belediyesi yayını. 96 sayfa. Ölçüler: 23x26,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  GRAMOFON USTASI MEHMET ÖZTEKİN SERGİSİ Katalog-İçeriği metne dayalı tarihsel ve teknik bilgi yanında, oldukça nadir gramofon çeşitleri ve yan ürünlerinin zengin bir görsel kataloğunu sunmaktadır. "Koleksiyon Kitabı" 2010 yılında yapılan sergi için hazırlanmıştır. Pendik Belediyesi yayını. 96 sayfa. Ölçüler: 23x26,5 cm. Kondisyon: Yeni gibi.

  TLSold
 • NIKON F-501 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1986-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 32 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  NIKON F-501 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1986-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 32 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • NIKON F-801 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1988-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 36 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  NIKON F-801 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1988-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 36 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • NIKON FA Fotoğraf Makinesi Broşürü 1983-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 28 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  NIKON FA Fotoğraf Makinesi Broşürü 1983-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 28 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • NIKON FG Fotoğraf Makinesi Broşürü 1982-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 28 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 195

  Lot: 195

  NIKON FG Fotoğraf Makinesi Broşürü 1982-Makinenin kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 28 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • NIKON FE2 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1983-Makinanın kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 20 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  NIKON FE2 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1983-Makinanın kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 20 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • NIKON FM2 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1982-Makinanın kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 24 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  NIKON FM2 Fotoğraf Makinesi Broşürü 1982-Makinanın kullanım alan ve biçimleri ile her türlü teknik detayını içeren broşür, 21x28 cm. ölçülerinde, 24 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • ÇOCUKTA ZİHİN GELİŞİMİ Piaget Kuramına Toplu Bakış (1973) Nadir-Doçent Dr. Gülseren Günçe. Ankara, Baylan Matbaası. 16,5x24 cm., 191 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Bazı sayfalarda satırlar kitabı üzmeden kurşun kalemle çizilmiş.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  ÇOCUKTA ZİHİN GELİŞİMİ Piaget Kuramına Toplu Bakış (1973) Nadir-Doçent Dr. Gülseren Günçe. Ankara, Baylan Matbaası. 16,5x24 cm., 191 sayfa. Kondisyon: İyi durumda. Bazı sayfalarda satırlar kitabı üzmeden kurşun kalemle çizilmiş.

  TLSold
 • FALLUS'UN ANLAMI (2013)-Jacques Lacan. Altıkırkbeş Yayın. 11,5x17 cm. Bez ciltli, 87 sayfa.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  FALLUS'UN ANLAMI (2013)-Jacques Lacan. Altıkırkbeş Yayın. 11,5x17 cm. Bez ciltli, 87 sayfa.

  TLSold
 • Kurt Bittel BOĞAZKÖY REHBERİ -Kurt Bittel. Dönmez Ofset, Ankara. 58 sayfa. 16x22 cm. Anahtar sözcükler: hititler, hattuşa, prehistorya

  Lot No: 200

  Lot: 200

  Kurt Bittel BOĞAZKÖY REHBERİ -Kurt Bittel. Dönmez Ofset, Ankara. 58 sayfa. 16x22 cm. Anahtar sözcükler: hititler, hattuşa, prehistorya

  TLSold
 • HİCAZ DEMİRYOLU'NUN 100. YILI-2008 yılında, Hicaz Demiryolu'nun 100. yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TCDD ve Al-Baraka Türk desteğiyle hazırlanan serginin kataloğudur. Çok sayıda renkli ve sepya fotoğraf içermktedir. 48 sayfa, 21,5x28,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  HİCAZ DEMİRYOLU'NUN 100. YILI-2008 yılında, Hicaz Demiryolu'nun 100. yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TCDD ve Al-Baraka Türk desteğiyle hazırlanan serginin kataloğudur. Çok sayıda renkli ve sepya fotoğraf içermktedir. 48 sayfa, 21,5x28,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • HER YÖNÜYLE GİTAR (CD Hediyeli)-"Doğru gitarı almaktan, sevdiğiniz şarkılarda ustalaşmaya, gitarla ilgili her şey. Ernie Jackson. Arkadaş Yayınevi, 2011. 335 sayfa. 20x21 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  HER YÖNÜYLE GİTAR (CD Hediyeli)-"Doğru gitarı almaktan, sevdiğiniz şarkılarda ustalaşmaya, gitarla ilgili her şey. Ernie Jackson. Arkadaş Yayınevi, 2011. 335 sayfa. 20x21 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • LONDON For EVERYMAN-Revised edition by Godfrey Thompson. London J. M. Dent & Sons. 1969. 270 sayfa. 11x17,5 cm. Kente ait değişmeyen, eski ve döneme ait bilgiler ve pek çok harita içermektedir. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 203

  Lot: 203

  LONDON For EVERYMAN-Revised edition by Godfrey Thompson. London J. M. Dent & Sons. 1969. 270 sayfa. 11x17,5 cm. Kente ait değişmeyen, eski ve döneme ait bilgiler ve pek çok harita içermektedir. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • YERALTI ŞEHİRLERİ -Kapadokya Kaya Yerleşimleri ve YERALTI ŞEHİRLERİ. Murat E. Gülyaz, Halis Yenipınar. Dünya Kitap Kırtasiye. 96 sayfa. 19,5x26,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  YERALTI ŞEHİRLERİ -Kapadokya Kaya Yerleşimleri ve YERALTI ŞEHİRLERİ. Murat E. Gülyaz, Halis Yenipınar. Dünya Kitap Kırtasiye. 96 sayfa. 19,5x26,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Sovyet Ermenistan'ı ERİVAN ŞEHİR REHBERİ Ermenice ve Rusça, İngilizce Özetli (1989)-Sovyetler Ermenistanı'nın baş kenti Erivan'ı bütün yönleriyle ve daha çok güncel öne çıkan özellikleriyle ele alan, bol renkli fotoğraflara sahip, sert sıvama kapaklı, 320 sayfalık kent rehberi, gezi kitabı. Erivan, 1989. Ermenice, Rusça metin, İngilizce ara özetler. Ölçü: 14x21 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  Lot No: 205

  Lot: 205

  Sovyet Ermenistan'ı ERİVAN ŞEHİR REHBERİ Ermenice ve Rusça, İngilizce Özetli (1989)-Sovyetler Ermenistanı'nın baş kenti Erivan'ı bütün yönleriyle ve daha çok güncel öne çıkan özellikleriyle ele alan, bol renkli fotoğraflara sahip, sert sıvama kapaklı, 320 sayfalık kent rehberi, gezi kitabı. Erivan, 1989. Ermenice, Rusça metin, İngilizce ara özetler. Ölçü: 14x21 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  TLSold
 • Sovyet Ermenistan'ı KIROVAKAN ŞEHİR REHBERİ Ermenice, Rusça, Fransızca (1989)-Sovyet Ermenistanı'nın büyük kentlerinden Kırovakan'ı etraflıca tarihi ve güncel yönleriyle ele alan bolca renkli fotoğraflara sahip, sert sıvama kapaklı, 320 sayfalık kent rehberi, gezi kitabı. Ermenice, Rusça ve Fransızca metin. Erivan baskısı, 1989. 152 sayfa. Ölçü: 14x20 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  Lot No: 206

  Lot: 206

  Sovyet Ermenistan'ı KIROVAKAN ŞEHİR REHBERİ Ermenice, Rusça, Fransızca (1989)-Sovyet Ermenistanı'nın büyük kentlerinden Kırovakan'ı etraflıca tarihi ve güncel yönleriyle ele alan bolca renkli fotoğraflara sahip, sert sıvama kapaklı, 320 sayfalık kent rehberi, gezi kitabı. Ermenice, Rusça ve Fransızca metin. Erivan baskısı, 1989. 152 sayfa. Ölçü: 14x20 cm. Kondisyon: Çok iyi.

  TLSold
 • RUHSAL ASTROLOJİ Jan Spiller-"Ünlü bir astrolog, şimdiye dek sadece profesyonellerin bildiği, geleceğinizin anahtarını içeren sırları açıklıyor. Akaşa Yayınları, 624 sayfa. 13x19,5 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 207

  Lot: 207

  RUHSAL ASTROLOJİ Jan Spiller-"Ünlü bir astrolog, şimdiye dek sadece profesyonellerin bildiği, geleceğinizin anahtarını içeren sırları açıklıyor. Akaşa Yayınları, 624 sayfa. 13x19,5 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • HAGADAH, HANUKA-Musevi dini günleri, kuralları hakkında 1999 yılından bir grup yayın. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  HAGADAH, HANUKA-Musevi dini günleri, kuralları hakkında 1999 yılından bir grup yayın. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • THE WITNESS of BARTHOLOMEW I Ecumenical Patriarch-William G. Rusch, Ed. Wm B. Eerdmans Publishing Co. 146 sayfa. Ölçüler: 15x23 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 209

  Lot: 209

  THE WITNESS of BARTHOLOMEW I Ecumenical Patriarch-William G. Rusch, Ed. Wm B. Eerdmans Publishing Co. 146 sayfa. Ölçüler: 15x23 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • TANRI KONUŞUR Yaratılış ve Amacı Teması MEHER BABA-Kitap açıklayıcı tablo, çizelge/diyagram içermektedir. Arion Yayınevi, 1. Baskı, 2007. Sert kapaklı, şömizsiz. 258 sayfa, 16x23,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 210

  Lot: 210

  TANRI KONUŞUR Yaratılış ve Amacı Teması MEHER BABA-Kitap açıklayıcı tablo, çizelge/diyagram içermektedir. Arion Yayınevi, 1. Baskı, 2007. Sert kapaklı, şömizsiz. 258 sayfa, 16x23,5 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • KAYAK SPORU Teçhizat ve Lüzumlu Teknik (1940)-Türkiye Cumhuriyeti Dağcılık ve Kış Sporları Federasyonu Yayını. Haz: Latif Osman Çıkıgil, Adnan Hilmi Ergeneli. Kitap çok sayıda açıklamalı çizim ve desenlerle desteklenmiştir. 57 sayfa + 70'ten fazla katlanır çizim. Ölçü: 14x21 cm. Kondisyon: İyi durumda. Sayfalar temiz, fakat kapakta görülen yıpranmalar ve yırtıklar mevcuttur.

  Lot No: 211

  Lot: 211

  KAYAK SPORU Teçhizat ve Lüzumlu Teknik (1940)-Türkiye Cumhuriyeti Dağcılık ve Kış Sporları Federasyonu Yayını. Haz: Latif Osman Çıkıgil, Adnan Hilmi Ergeneli. Kitap çok sayıda açıklamalı çizim ve desenlerle desteklenmiştir. 57 sayfa + 70'ten fazla katlanır çizim. Ölçü: 14x21 cm. Kondisyon: İyi durumda. Sayfalar temiz, fakat kapakta görülen yıpranmalar ve yırtıklar mevcuttur.

  TLSold
 • ASMA SİSTEMLERİ Mimarlık Yapı İnşaat (1979)-Prof. Orhan Günsoy Liderliğinde bir ekipçe hazırlanan kitap, mimarlık, mühendislik alanlarından, inşa edilen yapılardaki asma sistemlere odaklanmaktadır. Etraflıca ele alınan bu konu, pek çok çizim ile desteklenmektedir. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yayını olan kitap, büyük boy 117 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 212

  Lot: 212

  ASMA SİSTEMLERİ Mimarlık Yapı İnşaat (1979)-Prof. Orhan Günsoy Liderliğinde bir ekipçe hazırlanan kitap, mimarlık, mühendislik alanlarından, inşa edilen yapılardaki asma sistemlere odaklanmaktadır. Etraflıca ele alınan bu konu, pek çok çizim ile desteklenmektedir. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yayını olan kitap, büyük boy 117 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • GÖLGE Mimarlık Yapı İnşaat (1971)-İstanbul DGSA Yüksek Mimarlık Bölümü Yeterlik Tezi olarak 1971 yılında Yılmaz Morçöl tarafından hazırlanan bu çalışma, bir mimari unsur olarak "gölge"yi ele alıp pek çok yapı formunda, bol çizim ve açıklama getirerek inceliyor. Büyük boy, 105 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 213

  Lot: 213

  GÖLGE Mimarlık Yapı İnşaat (1971)-İstanbul DGSA Yüksek Mimarlık Bölümü Yeterlik Tezi olarak 1971 yılında Yılmaz Morçöl tarafından hazırlanan bu çalışma, bir mimari unsur olarak "gölge"yi ele alıp pek çok yapı formunda, bol çizim ve açıklama getirerek inceliyor. Büyük boy, 105 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • İstanbul Raporları MİMARLARA MEKTUP Arşiv Özel Sayısı II-Şubat 1993/Şubat 1994 İstanbul Raporları. 133 sayfa, Kondisyon: İyi durumda, son sayfada minik bir yırtık mevcut.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  İstanbul Raporları MİMARLARA MEKTUP Arşiv Özel Sayısı II-Şubat 1993/Şubat 1994 İstanbul Raporları. 133 sayfa, Kondisyon: İyi durumda, son sayfada minik bir yırtık mevcut.

  TLSold
 • İTÜ Mimarlık Fakültesi MİMARLIK TARİHİ ve RESTORASYON ENSTİTÜSÜ Kuruluş Tanıtım ve Organizasyon Bülteni-Yıl: 1975. Büyük boy, 12 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  İTÜ Mimarlık Fakültesi MİMARLIK TARİHİ ve RESTORASYON ENSTİTÜSÜ Kuruluş Tanıtım ve Organizasyon Bülteni-Yıl: 1975. Büyük boy, 12 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi 16. Dönem Çalışma Raporu-Yıl: 1971/72, Büyük boy, 67 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, sırtta kısmi açılma.

  Lot No: 216

  Lot: 216

  TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi 16. Dönem Çalışma Raporu-Yıl: 1971/72, Büyük boy, 67 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, sırtta kısmi açılma.

  TLSold
 • La Caricature de Vinci à Picasso Werner Hofmann Paris 1958-1954 Paris baskısı, 154 sayfa. Her sayfası örnek çizimler ve açıklamalar içermektedir. Kondisyon: Kapakta oksitlenme lekeleri bulunuyor, kitabın geneli eksiksiz ve temiz durumdadır.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  La Caricature de Vinci à Picasso Werner Hofmann Paris 1958-1954 Paris baskısı, 154 sayfa. Her sayfası örnek çizimler ve açıklamalar içermektedir. Kondisyon: Kapakta oksitlenme lekeleri bulunuyor, kitabın geneli eksiksiz ve temiz durumdadır.

  TLSold
 • ZİYA PAŞA Resimli Ay 1932-Türk Büyükleri Serisi No: I, İstanbul 1932, Resimli Ay.Büyük boy 32 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, kapakta yıpranma ve lekelenmeler görülüyor. İçi eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 218

  Lot: 218

  ZİYA PAŞA Resimli Ay 1932-Türk Büyükleri Serisi No: I, İstanbul 1932, Resimli Ay.Büyük boy 32 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, kapakta yıpranma ve lekelenmeler görülüyor. İçi eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • L'art Antique. Orient, Grèce, Rome (1936)-Louis Hourticq. Librarie Hachette, 64 shf, 16x24 cm. Fransızca metin, sb. heykel, mimari fotoğraflar ve çizimler içerir. Karton kapaklı, sayfalar eksiksiz ve temiz durumda. Kapakta hafif eskime/aşınma/leke mevcuttur.

  Lot No: 219

  Lot: 219

  L'art Antique. Orient, Grèce, Rome (1936)-Louis Hourticq. Librarie Hachette, 64 shf, 16x24 cm. Fransızca metin, sb. heykel, mimari fotoğraflar ve çizimler içerir. Karton kapaklı, sayfalar eksiksiz ve temiz durumda. Kapakta hafif eskime/aşınma/leke mevcuttur.

  TLSold
 • TÜRK SİNEMA TARİHİ (2 Cilt)-Giovanni Scognamillo. Metis Yayınevi, 1990 (I.), 1998 (II.), 224+175 sayfa. Kondisyon: Ufak tefek aşınmalar ve eskime emareleri ile birlikte çok iyi durumda.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  TÜRK SİNEMA TARİHİ (2 Cilt)-Giovanni Scognamillo. Metis Yayınevi, 1990 (I.), 1998 (II.), 224+175 sayfa. Kondisyon: Ufak tefek aşınmalar ve eskime emareleri ile birlikte çok iyi durumda.

  TLSold
 • HAYATA SEVK EDEN HAKİKAT İncil Öğretileri-B. Çetintürk. Mukaddes Kitap ve öğretileri hakkında bilimsel ve tarihsel yönden bir inceleme. Karton kapaklı, cep boy kitapçık. 11x16 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 221

  Lot: 221

  HAYATA SEVK EDEN HAKİKAT İncil Öğretileri-B. Çetintürk. Mukaddes Kitap ve öğretileri hakkında bilimsel ve tarihsel yönden bir inceleme. Karton kapaklı, cep boy kitapçık. 11x16 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • OSMANLI KADINININ ÖZEL DÜNYASI -Godfrey Goodwin, Sabah Kitapları, 1998. Sert kapaklı, şömizli. Ölçüler: 16x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 222

  Lot: 222

  OSMANLI KADINININ ÖZEL DÜNYASI -Godfrey Goodwin, Sabah Kitapları, 1998. Sert kapaklı, şömizli. Ölçüler: 16x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Resimli Osmanlı Tarihi Ansiklopedisi 1958-Mithat Sertoğlu tarafından hazırlanan kitap, Osmanlı dünyasına dair geniş bir yelpazede maddeler halinde, pek çoğu yeni sayılabilecek önemli bilgiler içermektedir.

  Lot No: 223

  Lot: 223

  Resimli Osmanlı Tarihi Ansiklopedisi 1958-Mithat Sertoğlu tarafından hazırlanan kitap, Osmanlı dünyasına dair geniş bir yelpazede maddeler halinde, pek çoğu yeni sayılabilecek önemli bilgiler içermektedir.

  TLSold
 • GEÇMİŞİN FOTOĞRAFLARIYLA SİNOP TARİHİ-Kolektif (Zeki Özcanoğlu ve arkadaşları). Birçok eski siyah beyaz fotoğraf ve fotokart ile gravür, harita gibi görsel malzeme kullanılarak hazırlanmış değerli bir kaynak. Sinop Belediyesi Kültür Yayınları: 1. Ankara, 2005. Ölçüler: 21x30 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 224

  Lot: 224

  GEÇMİŞİN FOTOĞRAFLARIYLA SİNOP TARİHİ-Kolektif (Zeki Özcanoğlu ve arkadaşları). Birçok eski siyah beyaz fotoğraf ve fotokart ile gravür, harita gibi görsel malzeme kullanılarak hazırlanmış değerli bir kaynak. Sinop Belediyesi Kültür Yayınları: 1. Ankara, 2005. Ölçüler: 21x30 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • TEB Şehri (Antik Mısır)-Jorge Angel Livraga. Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Yayını, 1996. Ölçüler: 13,5x21 cm. Kondisyon: İyi durumda. Eski kent yerleşimleri ve sosyolojisi alanında uzmanlamış olan yazarın bol fotoğraf, plan ve çizimlerle desteklediği özgün çalışması.

  Lot No: 225

  Lot: 225

  TEB Şehri (Antik Mısır)-Jorge Angel Livraga. Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Yayını, 1996. Ölçüler: 13,5x21 cm. Kondisyon: İyi durumda. Eski kent yerleşimleri ve sosyolojisi alanında uzmanlamış olan yazarın bol fotoğraf, plan ve çizimlerle desteklediği özgün çalışması.

  TLSold
 • UMUMİ TÜRK TARİHİNE GİRİŞ -Ord. Prof. Dr. Zeki Velidi Togan. Cilt I: En Eski Devirlerden 16. Asra kadar. Enderun Kitabevi, 1981.

  Lot No: 226

  Lot: 226

  UMUMİ TÜRK TARİHİNE GİRİŞ -Ord. Prof. Dr. Zeki Velidi Togan. Cilt I: En Eski Devirlerden 16. Asra kadar. Enderun Kitabevi, 1981.

  TLSold
 • BÜYÜK KAZAK GÖÇÜ Kazak Exodus-Godfrey Lias. Nebioğlu Yayınevi, 1960'lar. Küçük boy, karton kapaklı. 11,5x16 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 227

  Lot: 227

  BÜYÜK KAZAK GÖÇÜ Kazak Exodus-Godfrey Lias. Nebioğlu Yayınevi, 1960'lar. Küçük boy, karton kapaklı. 11,5x16 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • TÜRKİYE'DE ÇAĞDAŞLAŞMA Niyazi Berkes-Osmanlı-Cumhuriyet Türkiyesi'nin çağdaşlaşma, Batılılaşma, modernleşme süreçlerini ele alan, gerçek bilgi ve belgelere dayanan, özgün ve bilimsel perspektife sahip en önemli kaynak kitaplardan biridir. Sağlam bez (hardcover) cildinde. 1. Baskı, Bilgi Yayınevi, İstanbul, Aralık 1973. 555 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 228

  Lot: 228

  TÜRKİYE'DE ÇAĞDAŞLAŞMA Niyazi Berkes-Osmanlı-Cumhuriyet Türkiyesi'nin çağdaşlaşma, Batılılaşma, modernleşme süreçlerini ele alan, gerçek bilgi ve belgelere dayanan, özgün ve bilimsel perspektife sahip en önemli kaynak kitaplardan biridir. Sağlam bez (hardcover) cildinde. 1. Baskı, Bilgi Yayınevi, İstanbul, Aralık 1973. 555 sayfa. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • Kurtuluş Savaşında TÜRK SÜVARİLERİ-Aslan Tufan Yazman. DYO Kültür Yayınları. 1969. 68 sayfa. 13,5x19 cm.

  Lot No: 229

  Lot: 229

  Kurtuluş Savaşında TÜRK SÜVARİLERİ-Aslan Tufan Yazman. DYO Kültür Yayınları. 1969. 68 sayfa. 13,5x19 cm.

  TLSold
 • HASAN ÂLİ YÜCEL 1897-1961 ALBÜM TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI 60.YILINDA-Kitap çok sayıda görülmemiş fotoğraf ve belge içermektedir. Kalın, bez ciltli (Hardcover), 116 sayfa. Ölçü: 27.5x20 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 230

  Lot: 230

  HASAN ÂLİ YÜCEL 1897-1961 ALBÜM TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI 60.YILINDA-Kitap çok sayıda görülmemiş fotoğraf ve belge içermektedir. Kalın, bez ciltli (Hardcover), 116 sayfa. Ölçü: 27.5x20 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • MICK JAGGER Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dahi-Christopher Andersen. Doğan Kitap, 2016. 352 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 231

  Lot: 231

  MICK JAGGER Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dahi-Christopher Andersen. Doğan Kitap, 2016. 352 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • PASTÖR Pasteur-Dr. Galip Ata. 1930, Maarif Vekaletii Yayınları, Büyük Adamlar Serisi, no: 3 84 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, birkaç sayfasında renkli kurşun kalemle işaretlemeler mevcuttur. (Kapak resmi İhap Hulusi'ye aittir. Ölçüler: 13,5x19,5 cm.)

  Lot No: 232

  Lot: 232

  PASTÖR Pasteur-Dr. Galip Ata. 1930, Maarif Vekaletii Yayınları, Büyük Adamlar Serisi, no: 3 84 sayfa. Kondisyon: İyi durumda, birkaç sayfasında renkli kurşun kalemle işaretlemeler mevcuttur. (Kapak resmi İhap Hulusi'ye aittir. Ölçüler: 13,5x19,5 cm.)

  TLSold
 • KAHVELER KİTABI 1983-Salah Birsel. İş Bankası Kültür Yayınları. İstanbul 1983. 364 sayfa. 13,5x19 cm. Kondisyon: İyi durumda. 
“Salah Bey Tarihi” dizisinin ilk kitabı olan Kahveler Kitabı, İstanbul’un edebiyat çevrelerinin, entelektüellerinin gözde mekanları olan kahvelerin kişisel bir tarihini, anıları ve kişisel gözlemleriyle anlatmıştır. İstanbul kültürünün önemli başvuru kaynaklarından biri olan kitap, daha sonra pek çok yazara, benzer kitaplar yazmaları yönünde esin kaynağı olmuştur.

  Lot No: 233

  Lot: 233

  KAHVELER KİTABI 1983-Salah Birsel. İş Bankası Kültür Yayınları. İstanbul 1983. 364 sayfa. 13,5x19 cm. Kondisyon: İyi durumda. “Salah Bey Tarihi” dizisinin ilk kitabı olan Kahveler Kitabı, İstanbul’un edebiyat çevrelerinin, entelektüellerinin gözde mekanları olan kahvelerin kişisel bir tarihini, anıları ve kişisel gözlemleriyle anlatmıştır. İstanbul kültürünün önemli başvuru kaynaklarından biri olan kitap, daha sonra pek çok yazara, benzer kitaplar yazmaları yönünde esin kaynağı olmuştur.

  TLSold
 • BÜTÜN YÖNLERİYLE SEYRANİ-Develili Aşık Ali Çatak. Bayrak Yayımcılık, 1992. 544 sayfa. 13,5x19 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 234

  Lot: 234

  BÜTÜN YÖNLERİYLE SEYRANİ-Develili Aşık Ali Çatak. Bayrak Yayımcılık, 1992. 544 sayfa. 13,5x19 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • MADAME CURIE-Eve Curie, Çev. Mebrure Sami Koray, Remzi Kitabevi, 1946. 427 sayfa. İyi durumda

  Lot No: 235

  Lot: 235

  MADAME CURIE-Eve Curie, Çev. Mebrure Sami Koray, Remzi Kitabevi, 1946. 427 sayfa. İyi durumda

  TLSold
 • İKİNCİ VATAN TÜRKİYE Ernst Reuter'in Ankara Yılları-Reiner Möckelmann. İş Bankası Kültür Yayınları, 1.B 2016. 446 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 236

  Lot: 236

  İKİNCİ VATAN TÜRKİYE Ernst Reuter'in Ankara Yılları-Reiner Möckelmann. İş Bankası Kültür Yayınları, 1.B 2016. 446 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • VEHBİ KOÇ ANLATIYOR Bir Derleme-Çok sayıda tek renkli fotoğraflı. Yapı Kredi Yayınları, 2018, 14,5x24 cm. 395 sayfa. Çok iyi durumda.

  Lot No: 237

  Lot: 237

  VEHBİ KOÇ ANLATIYOR Bir Derleme-Çok sayıda tek renkli fotoğraflı. Yapı Kredi Yayınları, 2018, 14,5x24 cm. 395 sayfa. Çok iyi durumda.

  TLSold
 • TEACHER MAN המורה - פרנק מק'קורט-Frank McCourt, İsrail/Tel Aviv, Matar Publishing 2011.Ölçüler: 13,5x21 cm. 290 sayfa, İbranice metin.

  Lot No: 238

  Lot: 238

  TEACHER MAN המורה - פרנק מק'קורט-Frank McCourt, İsrail/Tel Aviv, Matar Publishing 2011.Ölçüler: 13,5x21 cm. 290 sayfa, İbranice metin.

  TLSold
 • DİNE KARŞI DÜŞÜNCENİN TARİHİ-Albert Bayet. Varlık Yayınları, 1970. Cep boy. 144 sayfa. İyi durumda

  Lot No: 239

  Lot: 239

  DİNE KARŞI DÜŞÜNCENİN TARİHİ-Albert Bayet. Varlık Yayınları, 1970. Cep boy. 144 sayfa. İyi durumda

  TLSold
 • SİNEMA ve VAROLUŞÇULUK-Pedagoji Cemiyeti Yayınları, [1956 yılında Tütengil, Tanpınar, M. Kaplan, Baltacıoğlu gibi önde gelen bilim insanlarının katılımıyla Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen] IV. Eğitim Kongresi Raporları. 128 sayfa. 13,5x20 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda. Anaht

  Lot No: 240

  Lot: 240

  SİNEMA ve VAROLUŞÇULUK-Pedagoji Cemiyeti Yayınları, [1956 yılında Tütengil, Tanpınar, M. Kaplan, Baltacıoğlu gibi önde gelen bilim insanlarının katılımıyla Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen] IV. Eğitim Kongresi Raporları. 128 sayfa. 13,5x20 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda. Anaht

  TLSold
 • FİLM ve REJİSÖRLÜK (Sinemanın El Kitabı) 1961-Tarık Kakınç. Mete Yayınevi, İstanbul, 1961. Bez şahıs cildi, yazısız. 120 sayfa. İyi durumda.

  Lot No: 241

  Lot: 241

  FİLM ve REJİSÖRLÜK (Sinemanın El Kitabı) 1961-Tarık Kakınç. Mete Yayınevi, İstanbul, 1961. Bez şahıs cildi, yazısız. 120 sayfa. İyi durumda.

  TLSold
 • FOUNDATIONS of MARXIST AESTHETICS-Avner Zis. Progress Publishers, Moscow, 1977. Bez cilt, şömizsiz. 303 sayfa. Ölçü: 21x13 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 242

  Lot: 242

  FOUNDATIONS of MARXIST AESTHETICS-Avner Zis. Progress Publishers, Moscow, 1977. Bez cilt, şömizsiz. 303 sayfa. Ölçü: 21x13 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Fotoroman: SENSİZ ÖLECEĞİMİ HİSSEDİYORUM (1976)-Anna…………… Claudia Rivelli, Marcello…………….. Jean Mary Carletto. Ceylan yayınları, cep fotoroman. No: 401, 31 Ağustos 1976. 160 sayfa. Çok iyi durumda

  Lot No: 243

  Lot: 243

  Fotoroman: SENSİZ ÖLECEĞİMİ HİSSEDİYORUM (1976)-Anna…………… Claudia Rivelli, Marcello…………….. Jean Mary Carletto. Ceylan yayınları, cep fotoroman. No: 401, 31 Ağustos 1976. 160 sayfa. Çok iyi durumda

  TLSold
 • Fotoroman: LARA'NIN ADASI (1973)-Lara…………. Michela Koc, Kent…………… Jean Mary Carletto, Erika……………Luana Castellano, Maori………… Kirk Morris. Ceylan yayınları, cep fotoroman. No: 357, 27 Ekim 1973. 160 sayfa. Çok iyi durumda

  Lot No: 244

  Lot: 244

  Fotoroman: LARA'NIN ADASI (1973)-Lara…………. Michela Koc, Kent…………… Jean Mary Carletto, Erika……………Luana Castellano, Maori………… Kirk Morris. Ceylan yayınları, cep fotoroman. No: 357, 27 Ekim 1973. 160 sayfa. Çok iyi durumda

  TLSold
 • Fotoroman: ACI GERÇEK+NİKAH HEDİYESİ (1979)-Ceylan yayınları, cep fotoroman, no:75 özel sayı: I. 15 Ağustos 1979. 258 sayfa. Çok iyi durumda

  Lot No: 245

  Lot: 245

  Fotoroman: ACI GERÇEK+NİKAH HEDİYESİ (1979)-Ceylan yayınları, cep fotoroman, no:75 özel sayı: I. 15 Ağustos 1979. 258 sayfa. Çok iyi durumda

  TLSold
 • Fotoroman: UZUN GECENİN KADINI (1973)-Ceylan yayınları, cep fotoroman. No: 357, 16 Temmuz 1973. 160 sayfa. Çok iyi durumda

  Lot No: 246

  Lot: 246

  Fotoroman: UZUN GECENİN KADINI (1973)-Ceylan yayınları, cep fotoroman. No: 357, 16 Temmuz 1973. 160 sayfa. Çok iyi durumda

  TLSold
 • LA TURQUIE KEMALISTE-Cumhriyet yönetimini ve etkinliklerini özellikle yabancılara tanıtmak için hazırlanan dergi, Fransızca, İngilizce ve Almanca makaleler ve dönemin Türkiyesi'nden siyah beyaz fotoğraflar içermektedir. İstanbul Devlet Basımevi, 1938. No: 25-26. 36 sayfa. 24x32 cm. Kondisyon: İyi durumda, ilk sayfalarda daha belirgin olmak üzere hafif oksitlenmeler bulunuyor.

  Lot No: 247

  Lot: 247

  LA TURQUIE KEMALISTE-Cumhriyet yönetimini ve etkinliklerini özellikle yabancılara tanıtmak için hazırlanan dergi, Fransızca, İngilizce ve Almanca makaleler ve dönemin Türkiyesi'nden siyah beyaz fotoğraflar içermektedir. İstanbul Devlet Basımevi, 1938. No: 25-26. 36 sayfa. 24x32 cm. Kondisyon: İyi durumda, ilk sayfalarda daha belirgin olmak üzere hafif oksitlenmeler bulunuyor.

  TLSold
 • Türk Edebiyatı NECİP FAZIL KISAKÜREK ÖZEL SAYISI Temmuz 1983 (117)-112 Sayfa, Dolu dolu, usta kalemlerin emeğiyle benzersiz bir dergi. 19x27 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 248

  Lot: 248

  Türk Edebiyatı NECİP FAZIL KISAKÜREK ÖZEL SAYISI Temmuz 1983 (117)-112 Sayfa, Dolu dolu, usta kalemlerin emeğiyle benzersiz bir dergi. 19x27 cm. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • 52 Adet Necip Fazıl Kısakürek BÜYÜK DOĞU Dergisi Tıpkıbasım (1946-1964) 2012-Necip Fazıl Kısakürek tarafından yayınlandığı döneminde büyük ses getiren, pek çok siyasal eğilimi etkileyen Büyük Doğu dergisi, Star Gazetesi tarafından 2012 yılında bir seçki halinde yeniden yayınlanmıştır. Ölçü: Tabloid Boyut. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  Lot No: 249

  Lot: 249

  52 Adet Necip Fazıl Kısakürek BÜYÜK DOĞU Dergisi Tıpkıbasım (1946-1964) 2012-Necip Fazıl Kısakürek tarafından yayınlandığı döneminde büyük ses getiren, pek çok siyasal eğilimi etkileyen Büyük Doğu dergisi, Star Gazetesi tarafından 2012 yılında bir seçki halinde yeniden yayınlanmıştır. Ölçü: Tabloid Boyut. Kondisyon: Çok iyi durumda.

  TLSold
 • 19 Adet Fransızca LES CONTEMPORAINS Fasikül Tarih/Biyografi-19. yüzyılın özellikle Fransa başta olmak üzere Avrupa'nın önde gelen asilzade, burjuva ve politikacı/yöneticileri hakkında tarihi gerçeklere dayanan biyografik bilgiler içermektedir. Her biri 16 sayfa olan fasiküller, 19x27 cm.'lik ölçülere sahiptir. Sayfa içlerinde yer yer az sayıda çizim mevcuttur. Ciltten çıkma, eksiksiz ve temiz durumdadır.

  Lot No: 250

  Lot: 250

  19 Adet Fransızca LES CONTEMPORAINS Fasikül Tarih/Biyografi-19. yüzyılın özellikle Fransa başta olmak üzere Avrupa'nın önde gelen asilzade, burjuva ve politikacı/yöneticileri hakkında tarihi gerçeklere dayanan biyografik bilgiler içermektedir. Her biri 16 sayfa olan fasiküller, 19x27 cm.'lik ölçülere sahiptir. Sayfa içlerinde yer yer az sayıda çizim mevcuttur. Ciltten çıkma, eksiksiz ve temiz durumdadır.

  TLSold
 • Yeni Ufuklar SABAHATTİN EYÜBOĞLU Özel Sayısı Mart 1973-C: 20, Sayı: 234 192 sayfa.

  Lot No: 251

  Lot: 251

  Yeni Ufuklar SABAHATTİN EYÜBOĞLU Özel Sayısı Mart 1973-C: 20, Sayı: 234 192 sayfa.

  TLSold
 • 1970'ler 6 Adet AKBABA Mizah Dergisi-Sayılar: 1 Kasım 1972, 8 Mayıs 1974, 16 Aralık 1970, 24 Ocak 1973, 14 Şubat 1973, 7 Ocak 1976, Ölçü: 24,5x33,5 cm. Her biri 20 sayfadır. Kondisyonlar: Genel olarak iyi durumda, hafif yıpranma emareleri mevcuttur.

  Lot No: 252

  Lot: 252

  1970'ler 6 Adet AKBABA Mizah Dergisi-Sayılar: 1 Kasım 1972, 8 Mayıs 1974, 16 Aralık 1970, 24 Ocak 1973, 14 Şubat 1973, 7 Ocak 1976, Ölçü: 24,5x33,5 cm. Her biri 20 sayfadır. Kondisyonlar: Genel olarak iyi durumda, hafif yıpranma emareleri mevcuttur.

  TLSold
 • HAYAT DERGİSİ 19 Ağustos 1971 AJDA PEKKAN Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  Lot No: 253

  Lot: 253

  HAYAT DERGİSİ 19 Ağustos 1971 AJDA PEKKAN Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  TLSold
 • HAYAT DERGİSİ 18 Kasım 1971 TÜRKAN ŞORAY Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  Lot No: 254

  Lot: 254

  HAYAT DERGİSİ 18 Kasım 1971 TÜRKAN ŞORAY Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  TLSold
 • HAYAT DERGİSİ 16 Ocak 1969 TÜRKAN ŞORAY Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  Lot No: 255

  Lot: 255

  HAYAT DERGİSİ 16 Ocak 1969 TÜRKAN ŞORAY Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  TLSold
 • HAYAT DERGİSİ 3 Eylül 1970 FİLİZ AKIN Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  Lot No: 256

  Lot: 256

  HAYAT DERGİSİ 3 Eylül 1970 FİLİZ AKIN Kapaklı-48 sayfa, eksiksiz ve temizdir. Sayfa kenarlarında hafif kırışıklık ve yıpranma mevcut.

  TLSold
 • 100. YILINDA BALKAN SAVAŞLARI ve RUMELİ'YE VEDA (Atlas Tarih Dergisi Özel Sayı)-128 Sayfa. Bolca görselli.

  Lot No: 257

  Lot: 257

  100. YILINDA BALKAN SAVAŞLARI ve RUMELİ'YE VEDA (Atlas Tarih Dergisi Özel Sayı)-128 Sayfa. Bolca görselli.

  TLSold
 • FOTO MAGAZİN 18 AĞUSTOS 1965 Sayı 21 TÜRKAN ŞORAY-Arka kapak eksik haliyle. Ön kapak dahil 5 sayfa Türkan Şoray Haberli. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 258

  Lot: 258

  FOTO MAGAZİN 18 AĞUSTOS 1965 Sayı 21 TÜRKAN ŞORAY-Arka kapak eksik haliyle. Ön kapak dahil 5 sayfa Türkan Şoray Haberli. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • YAYIN HABERLERİ Cilt I, Sayı 3-4-Politika, felsefe, sanat ve hayın haberleri dergisi. Ağustos/Eylül 1975. 64 sayfa. Ölçüler: 13,5x20 cm. İyi durumda.

  Lot No: 259

  Lot: 259

  YAYIN HABERLERİ Cilt I, Sayı 3-4-Politika, felsefe, sanat ve hayın haberleri dergisi. Ağustos/Eylül 1975. 64 sayfa. Ölçüler: 13,5x20 cm. İyi durumda.

  TLSold
 • YEŞİL BARIŞ Radikal Dergi (2 Sayı) 1988-Radikal Demokratik Yeşil Parti çevresince yayınlanan derginin Kasım 1988 tarihli 3. sayısı ve yine Kasım 1988 tarihli özel sayısı. 32'şer sayfa. Ölçü:28x35 cm. Kondisyon: Çok iyi. NADİR

  Lot No: 260

  Lot: 260

  YEŞİL BARIŞ Radikal Dergi (2 Sayı) 1988-Radikal Demokratik Yeşil Parti çevresince yayınlanan derginin Kasım 1988 tarihli 3. sayısı ve yine Kasım 1988 tarihli özel sayısı. 32'şer sayfa. Ölçü:28x35 cm. Kondisyon: Çok iyi. NADİR

  TLSold
 • İMECE Dergisi, no: 11-Talip Apaydın, Behzat Ay, Sebahattin Eyüboğlu, Ceyhun Atuf Kansu, Nusret Hızır, Azra Erhat vd. bilinen ustaların eserleriyle katkıda bulunduğu aylık fikir ve sanat dergisi. 34 sayfa. Ölçüler: 16,5x24 cm. Kondisyon: Çok iyi. Üst sol köşede aşınma mevcuttur. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  Lot No: 261

  Lot: 261

  İMECE Dergisi, no: 11-Talip Apaydın, Behzat Ay, Sebahattin Eyüboğlu, Ceyhun Atuf Kansu, Nusret Hızır, Azra Erhat vd. bilinen ustaların eserleriyle katkıda bulunduğu aylık fikir ve sanat dergisi. 34 sayfa. Ölçüler: 16,5x24 cm. Kondisyon: Çok iyi. Üst sol köşede aşınma mevcuttur. Sayfalar eksiksiz ve temizdir.

  TLSold
 • TÜRK DÜŞÜNCESİ 1 Mart 1954, Sayı: 3 (54)-Sahibi ve müdürü Peyami Safa. 64 sayfa. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 262

  Lot: 262

  TÜRK DÜŞÜNCESİ 1 Mart 1954, Sayı: 3 (54)-Sahibi ve müdürü Peyami Safa. 64 sayfa. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • 4 Adet ÇOCUK YUVASI Dergisi-127, 130, 131, 132. sayılar. Bilgiler, bulmaca ve oyunlar, çizgi roman ve öyküler ile çocuk dergilerinde bulunan diğer başlıkları da içermektedir. Dergi Türk Ticaret Bankası tarafından aylık olarak yayınlanmıştır. 36 sayfa. Ölçüler:16,5x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 263

  Lot: 263

  4 Adet ÇOCUK YUVASI Dergisi-127, 130, 131, 132. sayılar. Bilgiler, bulmaca ve oyunlar, çizgi roman ve öyküler ile çocuk dergilerinde bulunan diğer başlıkları da içermektedir. Dergi Türk Ticaret Bankası tarafından aylık olarak yayınlanmıştır. 36 sayfa. Ölçüler:16,5x24 cm. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • Moda VİZON Dergisi Sayı 42 (1983)-Moda haberleri, ürün tanıtım ve reklamları, cemiyet hayatından kareler, burç yorumları, söyleşiler… Ekim 1983. 62 sayfa. Ölçüler: 24x32 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 264

  Lot: 264

  Moda VİZON Dergisi Sayı 42 (1983)-Moda haberleri, ürün tanıtım ve reklamları, cemiyet hayatından kareler, burç yorumları, söyleşiler… Ekim 1983. 62 sayfa. Ölçüler: 24x32 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • Moda VİZON Dergisi Sayı 47 (1984)-Moda haberleri, ürün tanıtım ve reklamları, cemiyet hayatından kareler, burç yorumları, söyleşiler… Mart 1984. 62 sayfa. Ölçüler: 24x32 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 265

  Lot: 265

  Moda VİZON Dergisi Sayı 47 (1984)-Moda haberleri, ürün tanıtım ve reklamları, cemiyet hayatından kareler, burç yorumları, söyleşiler… Mart 1984. 62 sayfa. Ölçüler: 24x32 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • Moda VİZON Dergisi Sayı 65 (1985)-Moda haberleri, ürün tanıtım ve reklamları, cemiyet hayatından kareler, burç yorumları, söyleşiler… Ekim 1985. 62 sayfa. Ölçüler: 24x32 cm. Kondisyon: İyi, ön kapakta modelin yüzünde görünen lokal hasar birkaç sayfada sürmektedir.

  Lot No: 266

  Lot: 266

  Moda VİZON Dergisi Sayı 65 (1985)-Moda haberleri, ürün tanıtım ve reklamları, cemiyet hayatından kareler, burç yorumları, söyleşiler… Ekim 1985. 62 sayfa. Ölçüler: 24x32 cm. Kondisyon: İyi, ön kapakta modelin yüzünde görünen lokal hasar birkaç sayfada sürmektedir.

  TLSold
 • 3 Adet GIRGIR ve AVNİ Mizah Dergisi-Avni 18 Ağustos 1990, 16 sayfa; Avni 22 Aralık 1990 Cumartesi, 16 sayfa; Gırgır 11 Haziran 1989, 16 sayfa. Kondisyon: İçleri genel olarak temiz, kenarlarda yıpranma ve hafif lekeler mevcut.

  Lot No: 267

  Lot: 267

  3 Adet GIRGIR ve AVNİ Mizah Dergisi-Avni 18 Ağustos 1990, 16 sayfa; Avni 22 Aralık 1990 Cumartesi, 16 sayfa; Gırgır 11 Haziran 1989, 16 sayfa. Kondisyon: İçleri genel olarak temiz, kenarlarda yıpranma ve hafif lekeler mevcut.

  TLSold
 • The BOSPHORUS CHRONICLE Robert College 1973-Tabloid boyutta, 4 sayfa. Kondisyon: İçte oksitlenme izleri.

  Lot No: 268

  Lot: 268

  The BOSPHORUS CHRONICLE Robert College 1973-Tabloid boyutta, 4 sayfa. Kondisyon: İçte oksitlenme izleri.

  TLSold
 • YENİ TARİH DERGİSİ (Server İskit) 1959 Sayı 32-Sahibi: Server R. İskit. Aylık tarih dergisi. 82 sayfa. Ağustos 1959. 16,5x24,5 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 269

  Lot: 269

  YENİ TARİH DERGİSİ (Server İskit) 1959 Sayı 32-Sahibi: Server R. İskit. Aylık tarih dergisi. 82 sayfa. Ağustos 1959. 16,5x24,5 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • YENİ TARİH DERGİSİ (Server İskit) 1959 Sayı 31-Sahibi: Server R. İskit. Aylık tarih dergisi. 82 sayfa. Ağustos 1959. 16,5x24,5 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 270

  Lot: 270

  YENİ TARİH DERGİSİ (Server İskit) 1959 Sayı 31-Sahibi: Server R. İskit. Aylık tarih dergisi. 82 sayfa. Ağustos 1959. 16,5x24,5 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • THE OBSERVER - November 15, 1964-48 Sayfa. Dergide Picasso'ya geniş yer ayrılmıştır. Kondisyon: İyi durumda. Kapakta hafif eskime, yıpranma emareleri.

  Lot No: 271

  Lot: 271

  THE OBSERVER - November 15, 1964-48 Sayfa. Dergide Picasso'ya geniş yer ayrılmıştır. Kondisyon: İyi durumda. Kapakta hafif eskime, yıpranma emareleri.

  TLSold
 • KİTAP-LIK Dergisi, Sayı:1-Yapı Kredi Yayınları'nın Eylül 1993 yılında yayınlamaya başladığı Kitap-lık dergisinin ilk sayısı. 16+2 sayfa. Ölçüler: 27x41 cm. Kondisyon: İyi durumda

  Lot No: 272

  Lot: 272

  KİTAP-LIK Dergisi, Sayı:1-Yapı Kredi Yayınları'nın Eylül 1993 yılında yayınlamaya başladığı Kitap-lık dergisinin ilk sayısı. 16+2 sayfa. Ölçüler: 27x41 cm. Kondisyon: İyi durumda

  TLSold
 • OKTAY RİFAT ÖZEL SAYI Hürriyet Gösteri Dergisi-Melih Cevdet Anda, İlhan Berk, Abidin Dino, İlhan Berk, Vedat Günyol, Sabahattin Kudret, Arif Damar, Mehmet H. Doğan, Ahmet Oktay, Hilmi Yavuz, Ferid Edgü, Refik Durbaş, Tuğrul Tanyol ve Gamze Reisoğlu gibi, şair, yazar ve sanatçı dostlarının kaleme aldığı yazılarla hazırlanmıştır. Kaybettiğimiz yıl, Temmuz 1988'de yayınlanan derginin 32 sayfalık, 92 numaralı sayısıdır. 32 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 273

  Lot: 273

  OKTAY RİFAT ÖZEL SAYI Hürriyet Gösteri Dergisi-Melih Cevdet Anda, İlhan Berk, Abidin Dino, İlhan Berk, Vedat Günyol, Sabahattin Kudret, Arif Damar, Mehmet H. Doğan, Ahmet Oktay, Hilmi Yavuz, Ferid Edgü, Refik Durbaş, Tuğrul Tanyol ve Gamze Reisoğlu gibi, şair, yazar ve sanatçı dostlarının kaleme aldığı yazılarla hazırlanmıştır. Kaybettiğimiz yıl, Temmuz 1988'de yayınlanan derginin 32 sayfalık, 92 numaralı sayısıdır. 32 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • 3Adet DÜŞÜNEN ADAM Haftalık Siyasi Gazete (1964) 14-15-16. sayılar-Tabloid boyutta, 16'şar sayfa. Kondisyon: İyi durumda, kenarlarında yıpranma işaretleri.

  Lot No: 274

  Lot: 274

  3Adet DÜŞÜNEN ADAM Haftalık Siyasi Gazete (1964) 14-15-16. sayılar-Tabloid boyutta, 16'şar sayfa. Kondisyon: İyi durumda, kenarlarında yıpranma işaretleri.

  TLSold
 • 5 Adet HAYAT TARİH Mecmuası Cilt: 1-6. Sayılar (1965)-Her bir dergi 98 sayfadır. 1. Sayı: Şubat 1965 - 6. Sayı: Temmuz 1965. Temiz bez cildinde.

  Lot No: 275

  Lot: 275

  5 Adet HAYAT TARİH Mecmuası Cilt: 1-6. Sayılar (1965)-Her bir dergi 98 sayfadır. 1. Sayı: Şubat 1965 - 6. Sayı: Temmuz 1965. Temiz bez cildinde.

  TLSold
 • 3 Adet YENİ FOTOĞRAF Dergisi 1978-1980-Hazırlayan: Engin Çizgen. Usta fotoğrafçıların katkılarıyla hazırlanan derginin üç sayısı. Her biri 60 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 276

  Lot: 276

  3 Adet YENİ FOTOĞRAF Dergisi 1978-1980-Hazırlayan: Engin Çizgen. Usta fotoğrafçıların katkılarıyla hazırlanan derginin üç sayısı. Her biri 60 sayfa. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold
 • KARA KUVVETLERİ Dergisi Sayı 67-Temmuz 1982, Sayı: 67. Bazı Başlıklar: Bazı özel durumlarda havanlarla yapılacak atışlar, Triatlon, Tabanca atıcılığının esasları, Mayın eğitim ve malzemesi, Tow silah sistemindeki gelişmeler, Sahra tipi koruyucu maskeler, vb. Kondisyon: İyi, genel yıpranma ve hafif lekeler bulunuyor. 199 sayfa, 16.5x24 cm.

  Lot No: 277

  Lot: 277

  KARA KUVVETLERİ Dergisi Sayı 67-Temmuz 1982, Sayı: 67. Bazı Başlıklar: Bazı özel durumlarda havanlarla yapılacak atışlar, Triatlon, Tabanca atıcılığının esasları, Mayın eğitim ve malzemesi, Tow silah sistemindeki gelişmeler, Sahra tipi koruyucu maskeler, vb. Kondisyon: İyi, genel yıpranma ve hafif lekeler bulunuyor. 199 sayfa, 16.5x24 cm.

  TLSold
 • YAPI ENDÜSTRİSİ Kasım 1971 Or-An Yapı Endüstrisi Merkezi Yayını Mimarlık Mimari-64 sayfa, çok iyi durumda.

  Lot No: 278

  Lot: 278

  YAPI ENDÜSTRİSİ Kasım 1971 Or-An Yapı Endüstrisi Merkezi Yayını Mimarlık Mimari-64 sayfa, çok iyi durumda.

  TLSold
 • 3 Sayı Felsefe Tartışmaları 13, 14, 26. sayılar-1993, 1993, 2000 yılları. 127, 157, 159 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 279

  Lot: 279

  3 Sayı Felsefe Tartışmaları 13, 14, 26. sayılar-1993, 1993, 2000 yılları. 127, 157, 159 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Bulgaristan 1974 YENİ IŞIK Gazetesi Batı Trakya-Haber ve yazılar hem Latin hem de Kiril Alfabesiyle hazırlanmış. 6 sayfalık gazetenin kat yerlerinde yıpranma, aşınma bulunuyor.

  Lot No: 280

  Lot: 280

  Bulgaristan 1974 YENİ IŞIK Gazetesi Batı Trakya-Haber ve yazılar hem Latin hem de Kiril Alfabesiyle hazırlanmış. 6 sayfalık gazetenin kat yerlerinde yıpranma, aşınma bulunuyor.

  TLSold
 • KİTLE Haftalık Gazete -TSİP yayın organı gazetenin 11 Haziran 1974 tarihli 12. sayısı.

  Lot No: 281

  Lot: 281

  KİTLE Haftalık Gazete -TSİP yayın organı gazetenin 11 Haziran 1974 tarihli 12. sayısı.

  TLSold
 • MİLLİYET Gazetesi 18 Haziran 1988 Cumartesi-14 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 282

  Lot: 282

  MİLLİYET Gazetesi 18 Haziran 1988 Cumartesi-14 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • MİLLİYET Gazetesi 18 Haziran 1989 Pazar-18 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 283

  Lot: 283

  MİLLİYET Gazetesi 18 Haziran 1989 Pazar-18 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • MİLLİYET Gazetesi 8 Temmuz 1989 Cumartesi-16 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 284

  Lot: 284

  MİLLİYET Gazetesi 8 Temmuz 1989 Cumartesi-16 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • MİLLİYET Gazetesi 27 Aralık 1993-34 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 285

  Lot: 285

  MİLLİYET Gazetesi 27 Aralık 1993-34 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • MİLLİYET Gazetesi 2 Eylül 1989 Cumartesi-18 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 286

  Lot: 286

  MİLLİYET Gazetesi 2 Eylül 1989 Cumartesi-18 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • SABAH Gazetesi+Telerama Eki 7 Temmuz 1994-34+4 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 287

  Lot: 287

  SABAH Gazetesi+Telerama Eki 7 Temmuz 1994-34+4 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 28 Haziran 1991-16 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 288

  Lot: 288

  Cumhuriyet Gazetesi 28 Haziran 1991-16 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 19 Haziran 1988 Pazar-18 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 289

  Lot: 289

  Cumhuriyet Gazetesi 19 Haziran 1988 Pazar-18 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 8 Temmuz 1989 Cumartesi (Cumhuriyet Bilim Teknik eki ile birlikte)-18 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 290

  Lot: 290

  Cumhuriyet Gazetesi 8 Temmuz 1989 Cumartesi (Cumhuriyet Bilim Teknik eki ile birlikte)-18 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 5 Eylül 1989 Salı-16 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 291

  Lot: 291

  Cumhuriyet Gazetesi 5 Eylül 1989 Salı-16 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 9 Eylül 1989 Cumartesi (Cumhuriyet Bilim Teknik eki ile birlikte)-16 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 292

  Lot: 292

  Cumhuriyet Gazetesi 9 Eylül 1989 Cumartesi (Cumhuriyet Bilim Teknik eki ile birlikte)-16 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 10 Eylül 1989 Pazar (Cumhuriyet Dergi eki ile birlikte)-16 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 293

  Lot: 293

  Cumhuriyet Gazetesi 10 Eylül 1989 Pazar (Cumhuriyet Dergi eki ile birlikte)-16 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Cumhuriyet Gazetesi 11 Eylül 1989 Pazartesi-16 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 294

  Lot: 294

  Cumhuriyet Gazetesi 11 Eylül 1989 Pazartesi-16 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • GÖLGE ADAM Gazetesi 6-14 Ekim 1991-12 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 295

  Lot: 295

  GÖLGE ADAM Gazetesi 6-14 Ekim 1991-12 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • HÜRRİYET Gazetesi 8 Temmuz 1989 Cumartesi (MUZ Eki ile birlikte)-20 sayfa. Temiz durumda.

  Lot No: 296

  Lot: 296

  HÜRRİYET Gazetesi 8 Temmuz 1989 Cumartesi (MUZ Eki ile birlikte)-20 sayfa. Temiz durumda.

  TLSold
 • Milliyet Gazetesi10 Haziran 1978 Cumartesi-14 sayfa, hafif yıpranma belirtileri, temiz durumda.

  Lot No: 297

  Lot: 297

  Milliyet Gazetesi10 Haziran 1978 Cumartesi-14 sayfa, hafif yıpranma belirtileri, temiz durumda.

  TLSold
 • SON HAVADİS Gazetesi 7 Haziran 1978 Çarşamba-10 sayfa, temiiz durumda

  Lot No: 298

  Lot: 298

  SON HAVADİS Gazetesi 7 Haziran 1978 Çarşamba-10 sayfa, temiiz durumda

  TLSold
 • FOTOĞRAF ve SİNEMANIN TOPLUMSAL TARİHİ-Levend Kılıç. Dost Yayınevi, 2008. 318 sayfa, karton kapak, büyük boy 16.5x23.5 cm. Kondisyon: İyi

  Lot No: 299

  Lot: 299

  FOTOĞRAF ve SİNEMANIN TOPLUMSAL TARİHİ-Levend Kılıç. Dost Yayınevi, 2008. 318 sayfa, karton kapak, büyük boy 16.5x23.5 cm. Kondisyon: İyi

  TLSold
 • ZAGOR Büyük Albüm No:11-Tay Yayınları. Kondisyon: İyi durumda.

  Lot No: 300

  Lot: 300

  ZAGOR Büyük Albüm No:11-Tay Yayınları. Kondisyon: İyi durumda.

  TLSold